Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

PROJEKT NIC OSOBISTEGO: BEZE MNIE ŚWIAT TRWA ZAWSZE CHWILĘ (SPEKTAKL ODWOŁANY)

Gdzie: 
Ośrodek Teatralny KANA pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5
Data wydarzenia: 
Czwartek, 5 luty, 2015 - 18:00
Za ile: 
SPEKTAKL
ODWOŁANY

Projekt „Nic osobistego” to owoc warsztatów dla seniorów. Zakładał pracę w temacie fenomenu pamięci, dzięki czemu powstała opowieść o mechanizmie przypominania i zapominania.

Nazywam się pamięć. Bywam krótka, kurza i niesprawiedliwa. Jestem święta, błogosławiona i przeklęta. Nieodżałowana i świetlana. Pogrzebana i utracona. Potrafię wbić się, wyryć lub zapaść, przyczaić - jak słowo - na końcu języka. Potrafię dodać skrzydeł lub ciążyć kamieniem u szyi..
Ignacy Karpowicz / Balladyny i romanse 
 
 
„Inny teatr” w swej metodzie polegał na pracy dokumentalisty, reportera. Warsztaty rozpoczęły się od ustalalania pytań, na które uczestnicy próbowali odpowiadać. Zbierano również wszelkiego rodzaju nośniki pamięci: zdjęcia, płyty, zegarki, buty - by odczytać, co w nich osobistego zostało zapisane. Z fragmentów, strzępów wspomnień zbudowano na scenie scenariusz, tak aby forma sceniczna tej opowieści była zbliżona do przebiegu samego procesu wspominania. Żeby była otwarta na widza, na jego własne przypominanie. Tak powstała bardzo osobista opowieść o zjawisku "pamiętania", w której grupa seniorów (Lidka, Ania, Bożena, Danusia, Halinka, Iza, Hania, Rysiek i Zygmunt) zechciała podzielić się swoimi wspomnieniami. 
 
 
Uczestnicy warsztatów:
Zygmunt Ban 
Bożena Dyczkowska 
Danuta Jagielska 
Halina Jeżyńska 
Izabela Jurczenia 
Ryszard Lasota 
Anna Ogrodowicz 
Anna Szymczak 
Lidia Załęska 
 
Prowadzenie warsztatów,
Reżyseria spektaklu:
Weronika Fibich 
 
Dokumentacja Video/montaż:
Adam Ptaszyński 
 
Wsparcie scenograficzne:
Ala Dopierała 
Światło:
Tomasz Grygier 
Dźwięk:
Arek Sienkiewicz 
 
Koordynator projektu:
Beata Bugajska
 
Foto: 
Piotr Nykowski

Zobacz również