Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

"Makbet" Libera na Dużej Scenie

Gdzie: 
Teatr Współczesny w Szczecinie, Mała Scena - "Malarnia", Wały Chrobrego 3
Data wydarzenia: 
Środa, 24 luty, 2016 - 19:00
Czwartek, 25 luty, 2016 - 19:00
Piątek, 26 luty, 2016 - 19:00
Sobota, 27 luty, 2016 - 19:00
Za ile: 
21-33zł

Akcja rozgrywa się w mieście, w którym zło nigdy nie zasypia; w świecie, w którym nie ma dobrych władców, zasady są określane przez mężczyzn, a kobiety pozornie są ofiarami  brutalnych działań. Okazuje się bowiem, że mają one moc sprawczą.

William Shakespeare

MAKBET

przekład: Stanisław Barańczak

 

reżyseria: Marcin Liber

muzyka: Aleksandra Gryka

scenografia: Mirek Kaczmarek

kostiumy: Grupa Mixer

ruch sceniczny: Iwona Pasińska

współpraca dramaturgiczna: Małgorzata Sikorska-Miszczuk

 

premiera: wrzesień 2011, duża scena, 150 min (1 przerwa)

 

 

bilety: I miejsca – 26 i 33 zł  /  II miejsca – 21 i 26 zł

 

 

Monika Żółkoś – jurorka-selekcjonerka Konkursu na Najlepszą Inscenizację Dzieł Dramatycznych Williama Szekspira o „Makbecie z Teatru Współczesnego w Szczecinie:

„Makbet” w reżyserii Marcina Libera z Teatru Współczesnego w Szczecinie to przedstawienie, które trzeba docenić za rozmach inscenizacyjny i drapieżną wykładnię Szekspirowskiego dramatu. Jego mocną stroną jest zarówno błyskotliwa gra obrazami kultury masowej, jak i nowatorska koncepcja postaci – rozpisanego na dwie osoby Makbeta oraz trzech wiedźm, nieludzkich istot, które obdarzone zostały zwierzęcą ekspresją.

 

„Makbet” Marcina Libera poklejony jest z popkulturowych obrazów, które odsyłają do różnych poziomów kultury masowej, a jednocześnie budują rozmach spektaklu, wpływają na emocje widza. Sięgając po obrazy-klisze Marcin Liber wciąga widza do środka spektaklu. Puszcza do niego oko, by za chwilę epatować scenami przemocy. Ta nieoczywistość działań prowokuje widza do postawienia pytań o siebie wobec świata, który jest obcy i niepokojąco znajomy zarazem.

Foto: 
Bartłomiej Sowa

Zobacz również