W niedzielę 5 stycznia 2014 roku, dzień po zakończeniu projektu Teatru Kana OFFenes Berlin, japoński kolektyw twórczy OLTA zaprezentował swój performans połączony z istniejącymi już videoartami w Teatrze Kana.
Siedmioro artystów z Tokio nie poprzestało na murach teatru - razem ze zgromadzoną publicznością zaingerowali w przestrzeń miejską spacerem aż na szczecińską PLATERØWKĘ. Tym samym Szczecin stał się czwartym obiektem obserwacji performerów w akcji pt."Ghost of modern".
“GHOST OF MODERN” to performans komentujący problemy w tle Fukushimy - tematu, który (jak można było dowiedzieć się podczas spotkania z artystami na PLATERØWCE) leży na sercu OLCIE. Na scenie w Kanie wykorzystane zostały projekcje wideo, nakręcone w Czarnobylu, obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu i w berlińskich kanałach. Artyści, zainspirowani najnowszym projektem PLATERØWKI, połączyli problematykę zazwyczaj poruszaną przez siebie z tematyką właściwą dla jego lokalizacji, mianowicie oderwania się lokalnej społeczności, od własnej historii oraz historii miejsca, w którym żyje. Na PLATERØWCE punktem przyciągającym duchy ponowoczesności była lipa, mająca być świadkiem zapomnianej historii, a tym samym łącznikiem z przeszłością.
Występ OLTY w Szczecinie był ostatnim akcentem ich trzymiesięcznej rezydencji w berlińskim Kunstraum Kreuzberg /Bethanien.