Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Lailonia

Gdzie: 
Teatr Kana, pl. św. Piotra I Pawła 4/5
Data wydarzenia: 
Środa, 17 Czerwiec, 2015 - 18:00
Za ile: 
20 zł / 25 zł

Sztandarowy spektakl szczecińskiego teatru można zobaczyć 17 czerwca. Komu jeszcze nie udało się zawitać do Kany, powinien zrobić to czym prędzej.

Postacie z wybranych do spektaklu bajek Kołakowskiego boją się anonimowości. Robią wszystko, żeby zaznaczyć swoją obecność, zwrócić na siebie uwagę, wyróżnić się z tłumu, zaistnieć. Wierzą, że jeśli uda im się spełnić w tym dążeniu poczują się wreszcie szczęśliwe. Podobnie jest z aktorami, którzy wcielają się w mieszkańców Lailonii. Chęć zaistnienia na scenie staje się dla nich coraz silniejszą pokusą. Każdy chce mieć swoje "pięć minut", pragnie żeby jego występ był sukcesem. Każdy chce zostać zwycięzcą, nikt - przegranym. Tymczasem bohaterom bajek Kołakowskiego nie udaje się osiągnąć upragnionego szczęścia, ich działania kończą się najczęściej porażką. "Tu na ziemi nie ma sukcesu. Oczywiście są ludzie sławni. Jednak mimo wszystko bym utrzymywał, że wszyscy jesteśmy nieudacznikami" - pisze Kołakowski.

 

Czy mamy, zatem zaakceptować życie jako nieuchronną porażkę? Czy oznacza to, iż nie warto podejmować próby zawalczenia o własne szczęście? Czy mamy w ogóle szansę na wygraną w szamotaninie z własnym losem? Czy mamy jakikolwiek wpływ na jej wynik? Kołakowski nie chce odpowiadać na pytanie o to "jak żyć, żeby być szczęśliwym?".

 

W jednym z wywiadów mówi -" jeżeli godzę się na to, że nie będę papieżem, ani Gretą Garbo, jeżeli wiem, że nie jestem i nie mam być doskonały, jeżeli nie wymagam od siebie zbyt wiele, cieszę się drobiazgami, jestem pogodzony z drobnymi grzeszkami i jeżeli zgoda na takie życie mnie nie unieszczęśliwia, to wszystkim jest lepiej." "Przez miernotę do dobrego życia? Taka jest pana rada?" - pyta dziennikarz. Kołakowski odpowiada - " Może coś takiego. Ale ja nie chcę nikomu doradzać. Mówię tylko, co mi się zdaje pożyteczne."

 

Adaptacja i reżyseria: Mateusz Przyłęcki,

Konsultacja dramaturgiczna: Dorota Semenowicz,

Kostiumy: Wanda Kowalska,

Realizacja: Teatr Kana.

 

Obsada:

Bibianna Chimiak, Karolina Sabat, Tomasz Grygier, Dariusz Mikuła, Waldemar Nicek, Hubert Romanowski, Piotr Starzyński.

 

Strona wydarzeń na Facebooku

 

Bilety w cenie 20 zł (uczniowie, studenci, seniorzy, niepełnosprawni) oraz 20 zł (normalne)

można zarezerwować pod numerem telefonu 91 434-15-61 lub drogą elektroniczną - paula@kana.art.pl.

Odbiór wejściówek w Piwnicy Kany.

 

Foto: 
materiały organizatora

Zobacz również