Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

10. edycja BMW Jazz Club w Filharmonii

Gdzie: 
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, ul. Małopolska 48
Data wydarzenia: 
Poniedziałek, 7 Grudzień, 2015 - 20:00
Za ile: 
220-550 zł

Jedna z największych postaci światowego jazzu, saksofonista i kompozytor, Branford Marsalis będzie gwiazdą jubileuszowej edycji BMW Jazz Club. Pojawi się w nowym, zaskakującym repertuarze podczas trzech koncertów, z których ostatni odbędzie się 7. grudnia w szczecińskiej Filharmonii. 

Przygotowany specjalnie na dziesiątą edycję BMW Jazz Club premierowy projekt nosi tytuł „Bezgranicznie”. Branford Marsalis oraz znakomici polscy muzycy stworzą jazzowy superband, który interpretować będzie polską muzykę: klasyczną, jazzową, ludową. Branford Marsalis to twórca łączący różne klimaty i style: jazz, klasykę, world music. Szeroką popularność przyniosła mu  słynna otwierająca nuta i solo w „Englishman in New York”. – To muzyk bezkompromisowy, ciekawy świata, podejmujący wyzwania. Artysta, nie zawaham się użyć tego słowa: epokowy. Nikt na świecie nie pasuje lepiej do hasła: „Bezgranicznie” – mówi Marcin Kydryński, pomysłodawca koncertu. – „B” - jak „Bezgranicznie”. Bez ograniczeń, bez granic, bez podziałów, bez uprzedzeń, bez kompleksów, bez lęku. „B” - jak Branford.

 

Z okazji jubileuszu na scenie pojawią się artyści znani z poprzednich edycji BMW Jazz Club jak i nowi goście. Zaśpiewa Anna Maria Jopek, która czuwa również nad artystyczną stroną projektu. Jazzowy superband współtworzyć będą: Mino Cinelu, Maria Pomianowska, Adam Strug, Atom String Quartet, Marcin Wasilewski, Robert Kubiszyn i Pedro Nazaruk. 

 

Gdy wspólnie z Anną Marią Jopek zaczęliśmy myśleć nad jubileuszem BMW Jazz Club wyborem marzeń był Branford Marsalis – dodaje Marcin Kydryński. – Ten genialny muzyk współpracował wcześniej z Anią przy płycie „ID” i na nową propozycję zareagował błyskawicznie, ale postawił warunek, że to my zaproponujemy mu repertuar, zaskoczymy go, rzucimy artystyczne wyzwanie.

 

 

Twórcy wieczoru nie chcą na razie zdradzać więcej szczegółów dotyczących repertuaru. Wiadomo tylko, że motywem przewodnim koncertu „Bezgranicznie” będą polskie kompozycje. Aranżacje przygotowuje Krzysztof Herdzin. Reszta to niespodzianka. 

 

Strona wydarzenia na Facebooku

 

Bilety w cenie od 220 zł do 550 zł do nabycia na eventim.pl oraz we wszystkich punktach sprzedaży współpracujących z Eventim. 

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również