Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

30 kilo słońca i mothertape w ramach Tego Słucham #36

Gdzie: 
Domek Grabarza, ul. Storrady 2
Data wydarzenia: 
Sobota, 19 Marzec, 2016 - 21:00
Za ile: 
15 zł

Eksperymentalne i psychodeliczne dźwięki zagoszczą w kolejnej odsłonie cyklu Tego Słucham za sprawą kołobrzeskiego kolektywu Plaża Zachodnia. Wystąpią dwa projekty znad morza: 30 kilo słońca oraz Mothertape. Wszystko to w sobotę 19 marca w Klubie Storrady.

Wieczór rozpocznie ambientowy duet mothertape, tworzony przez Marka Kasprzaka i Maćka Jaciuka. Artyści na swoim koncie mają płytę wydaną jesienią 2015 roku, którą przedstawiają jako „magiczny ambient, okultystyczne reminiscencje i wgląd w najgłębsze pokłady ludzkiego osamotnienia”.

 

Później sceną zawładnie 30 kilo słońca. Kołobrzeskie trio tworzy gęste, psychodeliczne kompozycje, głęboko zanurzone w ambientowej aurze. Nie stronią  przy tym od noise’owych i post-punkowych elementów. Przy rockowym instrumentarium – perkusja, bas, gitara – trio chętnie ucieka się do bardziej skomplikowanych form. Gitary najczęściej służą do generowania shoegaze’owych plam i współgrają z elektroniką, która jest ważnym elementem ich twórczości. Sekcja rytmiczna balansuje od jazzowej subtelności, aż do typowo punkowej agresji.  „To grind free jazzowe trzęsienie ziemi, postrockowa melancholia i ambientowe przestrzenie” – czytamy w opisie ich debiutanckiej płyty, wydanej również jesienią 2015 r. 30 kilo słońca tworzą: Marek Sadowski, Robert Demidziuk, Maciek Jaciuk.

 

Plaża Zachodnia prezentuje środkowopomorską scenę muzyki elektronicznej i eksperymentalnej: od ambientu, przez post rock, do noise. Jak wyznają osoby zaangażowane w tej projekt - wspólny mianownik prawdopodobnie wynika ze specyficznego klimatu północy, geograficznego odosobnienia i dużej ilości jodu trawiącego umysły muzyków.

 

Koncert będzie kolejną odsłoną cyklu Tego Słucham organizowanego przez portal TegoSlucham.pl. oraz Klub Storrady.

 

Nad wydarzeniem został objęty patronat przez SzczecinGłówny.org.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem.

Strona wydarzenia na Facebooku

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również