Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

BNO i altówka w Cafe Milonga

Gdzie: 
TRAFO - Trafostacja Sztuki, ul. Świętego Ducha 4
Data wydarzenia: 
Sobota, 23 Kwiecień, 2016 - 19:00
Za ile: 
20/35 zł

W sobotni wieczór, 23 kwietnia za sprawą muzyków Orkiestry Baltic Neopolis i znakomitego altowiolisty Andriya Viytovycha przeniesiemy się do argentyńskiej kawiarni, pełnej gwaru i emocji płynących z tanga. 

Koncert z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie w kwietniu wyjątkowo odbędzie się z towarzyszeniem altówki solo. Z Baltic Neopolis Orchestrą wystąpi w Trafostacji Sztuki znakomity Andriy Viytovych. Muzyk urodził się na Ukrainie, a grę na altówce rozpoczął w wieku 7 lat. Studiował w specjalizowanej szkole we Lwowie, a później we Lwowskim Konserwatorium u profesor Szutko. W 1991 wygrał stypendium w Akademii im. Yehudi Menuhina mieszczącej się w Szwajcarii w Gstaad, gdzie uczył się u profesorów Alberto Lysy oraz Johannes'a Eskaer. W 1996 Andriy dołączył do London Symphony Orchestra jako drugi altowiolista, a w 2000 zaczął grę jako pierwszy altowiolista w Royal Opera House Orchestra w Covent Garden. Andriy Viytovych jest również zaangażowanym muzykiem kameralnym. Współpracował z LSO Chamber Players, International Menuhin Music Academy, Covent Garden Soloists oraz European Camerata. Jako solista koncertował wraz ze znanymi orkiestrami w Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Francji, Ukrainie, Rosji, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Argentynie. Jego repertuar jest bogaty zarówno w zakresie recitali, jak i koncertów. Grał jako pierwszy altowiolista z wieloma orkiestrami, takimi jak m.in. Orkiestra Symfoniczna BBC, Szkocka Orkiestra Kameralna, English Sinfonia, London Sinfonietta, London Symphony Orchestra oraz Filharmonia Berlińska. Jest również pierwszym altowiolistą w English Sinfonia oraz pracuje jako profesor altówki w Royal College of Music w Londynie.

 

W pierwszej części kwietniowego koncertu usłyszmy zaś kwintet fortepianowy, w którym na skrzypcach zagra Radosław Pujanek, koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej. Pujanek ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły oraz Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie u prof. Iwony Wojciechowskiej.  Jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Występuje jako solista, kameralista i koncertmistrz w kraju i za granicą. Współpracuje m.in. ze Stuttgarter Kammerorchester i KSO w Norwegii. Latem 2006 i 2007 roku, jako koncertmistrz i dyrygent, prowadził międzynarodową orkiestrę festiwalową w Roussas (Francja). Wraz z Lutosławski Quartet nagrał płytę Witold Lutosławski Opera omnia I. Muzyka kameralna (CD Accord), która zyskała nominację do nagrody Fryderyk 2008 i Wrocławskiej Nagrody Muzycznej.

 

Artyści:

Andriy Viytovych

(Royal Opera House Covent Garden Londyn) - altówka

Radosław Pujanek - skrzypce

Kwintet: Andriy Viytovych (altówka) – solista, Radosław Pujanek (skrzypce), Łukasz Górewicz (skrzypce), Tomasz Szczęsny (wiolonczela) , Anna Chłopeniuk (kontrabas), Michał Francuz (fortepian) 

Baltic Neopolis Orchestra

 

Program:

Część I

Astor Piazzolla Primavera Porteña

Astor Piazzolla Angel suite

-  Muerte del Angel

- Milonga

-  Ressureccion del Angel

Astor Piazzolla Escualo

 

Część II

Kurt Atterberg Suita na skrzypce, altówkę i smyczki

Antonio Vivaldi Koncert g-moll

Carl Maria von Weber Andante e Rondo Ungareze

Charles de Beriot Scène de Ballet

 

 

Bilety w cenie 35 zł (normalne) i 20 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) do nabycia w punktach sprzedaży i na stronie bilety.fm oraz w TRAFO Trafostacji Sztuki.

 

Strona wydarzenia na Facebooku

 
Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również