Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

BNO z koncertmistrzem Londyńczyków w TRAFO

Gdzie: 
TRAFO Trafostacja Sztuki, ul. Świętego Ducha 4
Data wydarzenia: 
Sobota, 7 Listopad, 2015 - 19:00
Za ile: 
20/35 zł

Solistą najbliższego koncertu Baltic Neopolis Orchestry z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie w sobotę, 7. listopada będzie Carmine Lauri, koncertmistrz London Symphony Orchestra. Muzycy zagrają m.in. nowy utwór maltańskiego kompozytora Karla Fioriniego.

Wirtuoz Południa, pochodzący z Malty Carmine Lauri i Baltic Neopolis Orchestra podczas wspólnego koncertu w sobotę, 7 listopada o godz. 19 w Trafostacji Sztuki  w Szczecinie rozproszą zadumę i przemienią jesienną melancholię w radość. Atmosferę wieczoru zbudują liryczne utwory Franciszka Schuberta, Petera Warlocka i Piotra Czajkowskiego. Wiosenny powiew przyniesie ze  sobą utwór Gustawa Holsta, a muzyczną wędrówkę dopełni prawykonanie utworu Karla Fioriniego, młodego maltańskiego kompozytora. Przez całość przeprowadzi słuchaczy Carmine Lauri, wybitny skrzypek, koncertmistrz  London Symphony Orchestra, wykonawca muzyki do takich filmów, jak m.in. Gwiezdne Wojny czy Harry Potter.

 

Carmine Lauri urodził się w 1971 roku. Grę na skrzypcach rozpoczął w wieku 4 lat. W późniejszych czasach studiował z Mario Bisazza. W 1988 roku otrzymał stypendium Associated Board na dalsze studia w Londynie w Royal Academy of Music, gdzie studiował z Jean Harvey, Maurice Hasson oraz innymi znakomitymi artystami. Jako solista został wybrany, aby zagrać w obecności samej Królowej Elżbiety II i innych głów państw. Jego dwa spektakle premierowe Walton Violin Concerto z Czech i State Philharmonic Orchestra z Brna wzmocniły jego rosnącą międzynarodową reputację. Jako przedstawiciel i współlider London Symphony Orchestra, Carmine prowadzi i regularnie występuje z World Orchestra dla Pokoju pod kierownictwem Valery Gergiev.

 

Lauri prowadził wiele różnych orkiestr, w tym: Academy of St Martin in the Fields, Orchestra of the Royal Opera House Covent Garden, London Symphony Orchestra, Orquesta Municipal of Venezuela i Hong Kong Philharmonic Orchestra. Carmine nagrał rownież kilka partytur razem z London Symphony Orchestra w kilku filmach, w tym "Star Wars", "Harry Potter", "The Queen". W grudniu 2004r. Lauri zadebiutował w Birmingham Symphony Hall podczas skrzypcowego koncertu Czajkowskiego i w 2005 r. zadebiutował razem z London Symphony Orchestra na światowej premierze koncertu Huw Watkins. W lipcu 2006 roku zadebiutował z Municpal Orchestra of Venezuela, gdzie był solistą podczas koncertu skrzypcowego Wieniawskiego. Carmine regularnie jest zapraszany jako sędzia do konkursów muzycznych odbywających się w Londynie, a także do szkolenia zaawansowanych studentów w Royal Academy of Music i Guildhall School of Music and Drama. Obecnie gra na skrzypcach wykonanych przez Nicholasa Lupot w ok. 1780 r.

 

Bilety na koncert w cenie 20 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) i 35 zł (normalne) do nabycia na bilety.fm oraz w TRAFO

Strona wydarzenia na Facebooku

 

 

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również