Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

DESIGN FESTIVAL 2015 - KIDS LOVE DESIGN

Gdzie: 
Trafostacja Sztuki ul. Św. Ducha 4
Data wydarzenia: 
Piątek, 8 Maj, 2015 - 19:00 do Niedziela, 31 Maj, 2015 - 19:00

IV edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN skupia się na prezentacji polskiego designu. Podczas jej trwania odbędą się liczne wystawy, warsztaty i projekty społeczne - w Polsce, Niemczech, USA i Meksyku. Udział w festiwalu jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych.

O FESTIWALU 

Festiwalowi niezmiennie towarzyszy hasło „Dla dzieci o dizajnie dorosłych. Dorośli o dizajnie dla dzieci”. KIDS LOVE DESIGN rokrocznie oswaja z pojęciem dizajnu w sposób przystępny i swobodny. Poprzez aranżację przestrzeni wystawienniczej tworzy miejsce do wspólnej zabawy, nauki oraz doświadczania tego, czym design jest. Najmłodszym uzmysławia, że każdy przedmiot, który nas otacza, został kiedyś zaprojektowany. A projektantom - potrzeby i oczekiwania młodego odbiorcy w stosunku do projektowanych rzeczy. Kolejna edycja to także kontynuacja działań społecznych ujętych w zdaniu: „Dizajn dla dzieci, znaczy dizajn w służbie dzieciom”. Organizator Festiwalu – Fundacja ARTmosphepre – pokazuje jak mądrze wykorzystany dizajn potrafi odmienić jakość życia młodych ludzi. Do udziału w festiwalu ponownie zaproszeni zostali znani specjaliści w dziedzinie dizajnu dla dzieci.

CO NAS CZEKA?

W trakcie IV edycji festiwalu KIDS LOVE DESIGN zaprezentowana zostanie polska sztuka użytkowa. Ważnym punktem programu tegorocznej edycji będzie wystawa „MUSTKNOW! czyli co dzieci (i nie tylko) powinni wiedzieć o POLSKIm DIZAJNie”. Wśród eksponatów prace zarówno doświadczonych jak i młodych projektantów: meble, ceramika, tkaniny, zabawki, a także animacje i doświadczenia interaktywne. Kolejne wystawy zapraszają do odkrywania prac współczesnych projektantów inspirowanych polską kulturą i tradycją („Przygoda za miastem – w poszukiwaniu polskiego dizajnu”) oraz do odkrywania znaczenia pojęcia patriotyzmu („Kto Ty jesteś?”). Odbędą się liczne warsztaty kierowane do różnych grup wiekowych, kontynuowany będzie projekt społeczny COMMON ROOM. W trakcie festiwalu odbędzie się także architektoniczno-krajoznawczy wyjazd do stolicy Niemiec.


Harmonogram dostępny na stronie:

http://dsgnfestival.com/2015/harmonogram

Organizator : Fundacja Artmosphere

Partner wiodący: Miasto Szczecin

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Szczecin.

 

Szczecin Główny objął wydarzenie patronatem.

Foto: 
materiały organizatora

Zobacz również