Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Festiwal Filmowy Kino Dzieci w Delcie

Gdzie: 
Klub Delta ul. Racławicka 10
Data wydarzenia: 
Sobota, 26 Wrzesień, 2015 - 12:00 do Niedziela, 4 Październik, 2015 - 14:00
Za ile: 
7 zł

W dniach 26 września - 4 października Klub Delta – Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie będzie gospodarzem 2. edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, któremu w tym roku przyświeca hasło "Zanurzmy się w filmie"!

Dwie animacje i sześć filmów aktorskich zmierzy się w konkursie Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, którego druga edycja odbędzie się od 26 września do 4 października. Wszystkie produkcje konkursowe zobaczą widzowie w 18 festiwalowych miastach. W Szczecinie wydarzenie będzie miało miejsce w Klubie Delta – Filii Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

W programie Kina Dzieci znalazła się m.in. animacja "Hokus-pokus, Albercie Albertsonie", która powstała na kanwie przebojowych książek Gunilli Bergström, które przetłumaczone zostały na kilkadziesiąt języków i sprzedały się w nakładzie ponad ośmiu milionów egzemplarzy. Scenariusz do holenderskiego filmu "Życie według Nino" napisała Urszula Antoniak, która mówi, że to rodzaj okrutnej bajki opowiadanej, by oswoić strach. Podczas festiwalu Cinekid, gdzie film zdobył nagrodę główną doceniono, że tematy tak trudne jak śmierć, rozpad rodziny, agresja opowiada on tonem, w którym humor miesza się ze wzruszeniem. Wydarzeniem festiwalu będzie pokaz "Magicznych świąt Kacpra i Emmy", czyli bijącej rekordy frekwencyjne w Norwegii opowieści o parze przedszkolaków. Pierwsza część serii Kacper i Emma zdobyła najważniejsze nagrody ubiegłorocznego Kina Dzieci i w tym roku podczas festiwalu ukaże się na DVD. W repertuarze znajdzie się również brazylijski film "Chłopiec i świat", nagrodzony na jednym z najważniejszych festiwali animacji - Annecy International Animated Film Festival. O istocie przyjaźni przekonają się widzowie filmu "Wojna na deski", którego bohaterowie muszą zmierzyć się z pokusą zdobycia przewagi nad przyjacielem, natomiast perypetie 12-letniego Raimondsa w "Mamo, kocham cię" pokażą jak ważna jest szczerość w budowaniu relacji z najbliższymi.

 

W ogólnopolskim głosowaniu publiczność wybierze swojego faworyta. Nagrody przyznają także dwa niezależne jury: dziennikarzy i reżyserów.

 

Więcej o festiwalu na: www.klubdelta.pl oraz www.kinodzieci.pl.

 

Szczegółowy harmonogram: 

26 WRZEŚNIA (sobota)

11:00 Jill i Joy (+4)

14:00 Mamo, kocham cię (+10)

 

27 WRZEŚNIA (niedziela)

11:00 Życie według Nino (+10)

14:00 Magiczne święta Kacpra i Emmy (+4)

 

28 WRZEŚNIA (poniedziałek)

9:30 Hokus-pokus, Albercie Albertsonie (+4)

12:00 Chłopiec i świat (+10)

 

29 WRZEŚNIA (wtorek)

9:30 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny Von Brom (+6)

12:00 Wojna na deski (+8)

 

30 WRZEŚNIA (środa)

9:30 Życie według Nino (+10)

12:00 Jill i Joy (+4)

 

1 PAŹDZIERNIKA (czwartek)

9:30 Mamo, kocham cię (+10)

 

2 PAŹDZIERNIKA (piątek)

9:30 Magiczne święta Kacpra i Emmy (+4)

 

3 PAŹDZIERNIKA (sobota)

11:00 Wojna na deski (+8)

14:00 Hokus-pokus, Albercie Albertsonie (+4)

 

4 PAŹDZIERNIKA (niedziela)

11:00 Chłopiec i świat (+10)

14:00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny Von Brom (+6)

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również