Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Happysad i Muzyka Końca Lata w Słowianinie

Gdzie: 
Dom Kultury Słowianin, ul. Korzeniowskiego 2
Data wydarzenia: 
Sobota, 7 Listopad, 2015 - 19:00
Za ile: 
50/60 zł

W pierwszą sobotę listopada Happysad razem z Muzyką Końca Lata zagrają w Domu Kultury Słowianin. 

Tańczmy Tour to nazwa jesiennej trasy Happysad, na którą grupa zaprosiła także trzy zaprzyjaźnione zespoły: Muzyka Końca Lata, Maki i Chłopaki oraz Bezsensu. Pierwszy z nich jest na finiszu nagrywania najnowszej płyty, drugi zaplanował datę premiery nowego zestawu piosenek pt. „Tańcz” na 4 września, a trzeci jest w trakcie promocji swojego albumu „Wszystko i nie tylko wszystko”. W takim towarzystwie nie sposób smucić się z powodu końca lata.

 

W tym roku mija także dziesięć lat od wydania drugiego krążka Happysad czyli „Podróży z i pod prąd” i jak zapewnia zespół na swoim profilu fejsbookowym, w jesiennej koncertowej setliście, wśród najbardziej znanych utworów, znajdzie się oczywiście miejsce dla rzadko granych piosenek z tego wydawnictwa. Kolejnym powodem do radości jest nowy członek zespołu. Do niedawno przyjętego Macieja Ramisza dołączył właśnie Michał Bąk, który od kilku lat wspomaga zespół na koncertach plenerowych w sekcji dętej.

 

Muzyka Końca Lata to od 2002 roku najbardziej romantyczny zespół w powiecie mińskim, utrwalający w piosenkach sercowe, ale nie tylko, rozterki mieszkańców miast dojeżdżających. W swojej twórczości grupa odwołuje się między innymi do lat 60-tych, czyli czasów "zagolfionego" big bitu, ale też dokonań amerykańskiej alternatywy z lat 90-tych. Jak dotąd kwintet dorobił się trzech płyt: "Jedno wesele dwa pogrzeby" (2006) i "2:1 dla dziewczyn" (2007) oraz "PKP Anielina" (2011), które układają się w tryptyk opowiadający o miłości i dorastaniu na mazowieckiej prowincji w XXI wieku. Opisując zawartą na krążkach twórczość zespołu krytycy najchętniej posługiwali się triadą określeń: bezpretensjonalne, szczere, urocze. Premiera nowej płyty zespołu p.t. "Złoty krążek" planowana jest na wiosnę 2016.

 

Bilety w cenie 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu) do nabycia w klubie oraz na bilety.fm.

 

Strona wydarzenia na Facebooku

 

 

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również