Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Hunter i Ziemia Zakazana w Słowianinie

Gdzie: 
Dom Kultury Słowianin, ul. Korzeniowskiego 2
Data wydarzenia: 
Piątek, 11 Październik, 2013 - 19:00
Za ile: 
35 PLN | 45 PLN

Hunter - zespół powstały w Szczytnie w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Pawła "Draka" Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza "Brooza" Sławińskiego - zagra w Słowianinie.

W 1991 roku Hunter zarejestrował w Niemczech debiutancką płytę - Requiem wydaną jednak dopiero w grudniu 1995 roku. Skład Huntera tworzyli wówczas: Paweł Grzegorczyk (gitara, śpiew), Tomasz Goliash Goljaszewski (bas) oraz Grzegorz Sławiński (perkusja).

W 1996 roku Hunter zagrał po raz pierwszy przed kilkudziesięciotysięczną publicznością podczas Przystanku Woodstock. Trzy lata później skład zasilił drugi gitarzysta - Piotr PIT Kędzierzawski. Zmiana nastąpiła również na pozycji basisty - do grupy w miejsce Goliasha dołączył do składu Konrad Saimon Karchut.

Strona wydarzenia na portalu Facebook

W 2001 roku do sklepów trafiło wydane własnym sumptem wydawnictwo Live, na którym znalazło się 9 nagrań zarejestrowanych podczas festiwalu Przystanek Woodstock’96

Na początku 2002 roku, podczas koncertu charytatywnego Wielkiej Orkiestry w Szczytnie, nagrany został klip do Kiedy Umieram.... Produkcja - zarówno w wersji audio jak i video pojawiła się w stacjach radiowych oraz telewizyjnych. Kiedy Umieram... zapoczątkował jednocześnie nowe oblicze zespołu, jeżeli chodzi o samą muzykę. Kompozycje zyskały ciężar i były nieco wolniejsze od poprzednich.

Trzeci album - Medeis - wydany został w roku 2003, a już rok później ukazała się jego reedycja w formie digipacka. W tym czasie do składu dołączył skrzypek - Michał Jelonek. W latach 2003-2004 zespół zagrał dwa razy na Przystanku Woodstock, gdzie otrzymał od 200-tysięcznej publiczności - Złotego Bączka. Zostało to zarejestrowane i wydane przez firmę Złoty Melon jako pierwsze oficjalne DVD.

Kolejny album T.E.L.I... trafił do sklepów wiosną 2005 roku, a w grudniu ukazała się jego anglojęzyczna wersja.

W listopadzie 2006 grupa wydała dwupłytową kompilację zatytułowaną HolyWood. Na płycie DVD znalazł się zapis dwóch Przystanków Woodstock (z roku 2003 i 2004), a także wiele materiałów dodatkowych. Na płycie CD z kolei zamieszczono polskojęzyczną wersję utworu Fallen oraz nagranie Easy Rider z gościnnym udziałem Krzysztofa Daukszewicza.

Z końcem roku 2008 współzałożyciel Huntera - Grzegorz Sławiński opuścił grupę. W jego miejsce do zespołu dołączył Dariusz Daray Brzozowski (Dimmu Borgir, Vesania, Black River).

W kwietniu 2009 roku ukazała się nowa płyta zespołu, zatytułowana HellWood. W związku z tym, że tekstowo nawiązuje do ulubionych filmów zespołu powstały dwa parafilmowe klipy do piosenek Labirynt Fauna oraz Strasznik.

Rok 2011 to kolejne wydawnictwo, tym razem jubileuszowe to: HUNTER – XXV Lat Później (2DVD/3CD), zawierające 2 koncerty, ponad 1800 zdjęć, materiał dokumentalny i archiwalny oraz wideoklipy. W tym czasie dołączył na stałe do zespołu zasilający już od dłuższego czasu podczas koncertów na instrumentach perkusyjnych Arek Letki Letkiewicz.

W marcu 2012 odbyła się kolejna trasa - ARMAGEDDON TOUR 2012 a 10 maja na lotnisku Bemowo Hunter zagrał na SONISPHERE 2012, którego headlinerem była METALLICA. Był to już drugi udział Huntera w tym festiwalu po edycji rok wcześniej z IRON MAIDEN w roli głównej.

W listopadzie 2012 odbyła się premiera nowego albumu studyjnego Królestwo i promująca go jesienna trasa koncertowa. Album w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł się na 3 miejscu ogólnopolskiej listy sprzedaży OLIS. W marcu 2013 odbyła się druga część trasy promującej płytę.

Imperium to tytuł najnowszej płyty Huntera, której premiera przewidziana jest w październiku 2013 roku. Rok po wydaniu Królestwa, które właśnie otrzymało status Złotej Płyty. Jest także jego kontynuacją słowno-muzyczną. Większość materiału powstała w lecie 2012 roku podczas "królewskiej" sesji nagraniowej w leśnej stodole wiejskiej na Mazurach, ale ponieważ w międzyczasie powstało kilka nowych pomysłów muzycznych, zespół postanowił je również zarejestrować. Całość miała być z założenia kontynuacją a jednocześnie dopełnieniem tego co zostało zawarte na Królestwie. Jednak myliłby się ten kto oczekiwałby jego powielenia. Utwory "Imperium" są bardziej rozbudowane, progresywne a teksty jak dotąd nie były mocniejsze. W końcu Królestwa czasem bywają piękne. Imperia - nigdy. Głównym przekazem płyty jest pokazanie jak pierwsze potrafią zmienić się w drugie. Trasa koncertowa rusza 4 października. Ze specjalną oprawą wizualną i pirotechniczną, w zależności od możliwości technicznych klubów. Oprócz utworów promujących najnowsze wydawnictwo usłyszeć na niej będzie można najbardziej znane i lubiane kilery koncertowe z płyt poprzednich a także kilka coverów, które Hunter postanowił włączyć do swojej setlisty po zaskakującym sukcesie Metal Project na Przystanku Woodstock, gdzie miało okazję go usłyszeć, zobaczyć i ocenić blisko pół miliona osób.

Sklad zespołu:

Pit - gitara
Saimon - bas
Jelonek - skrzypce
Drak - gitara/wokal
Daray – perkusja
Letki - instrumenty perkusyjne

Dyskografia

- Requiem
- LIVE
- MedeiS
- Przystanek Woodstock 2003 (DVD)
- T.E.L.I...
- HolyWood (DVD + CD)
- HellWood
- XXV Lat Później (2DVD i 3CD)
- Królestwo

Support: Ziemia Zakazana

Informacja o koncercie na stronie DK Słowianin

Foto: 
mat. organizatora

Zobacz również