Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

INK zaprasza: światowe kino krótkometrażowe

Gdzie: 
Szczeciński Inkubator Kultury, Al. Wojska Polskiego 90
Za ile: 
szczegóły niżej

Złaknieni światowego kina? Future Shorts w piątkowy wieczór w INKU!

Bilety można rezerwować pod adresem e-mail: sttpro@wp.pl
Cena: 6 zł za osobę lub 10 zł dla dwojga.
Future Shorts Summer Season 2013 to największy światowy projekt prezentacji kina krótkometrażowego. W programie zobaczymy zwycięskie tytuły nagrodzone na kluczowych festiwalach filmowych, m.in. Sundance Film Festival, British Independent Film Award i T-Mobile Nowe Horyzonty.
PROGRAM 
BONESHAKER Frances Bodomo / USA 2012 / 13’ 
Afrykańska rodzina udaje się do Luizjany, aby w tamtejszym kościele znaleźć lekarstwo dla chorującej córki. W tej roli zobaczymy nominowaną do Oscara Quvenzhané Wallis (Bestie z południowych krain). Film znalazł się w oficjalnej selekcji Sundance Festival 2013. 
LA HUIDA Victor Carrey / Hiszpania 2011 / 11’ 
Guma do żucia, smycz dla psa, plama na ścianie, uszkodzona sygnalizacja świetlna - każdy z tych przedmiotów ma swoją osobną historię, jednak razem mogą stworzyć zupełnie nowy scenariusz… Zdobywca kilkudziesięciu nagród na całym świecie, w tym na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. 
THE PIRATE OF LOVE Sara Gunnarsdottir / Islandia 2013 / 10’ 
Animowany dokument opowiadający historię muzyka-outsidera Daniela C., który swoją twórczość adresował do jednej osoby, jednak niepostrzeżenie znalazł dużo szersze grono odbiorców. Film prezentowany w oficjalnych selekcjach m.in. AFI Film Fest i New Directors/New Films 2013. 
THE HIDDEN SMILE (El somriure amagat) Ventura Durall / Hiszpania 2011 / 13’ 
Dziesięcioletni chłopiec po ucieczce z domu trafia do stolicy Etiopii, gdzie próbuje przyłączyć się do grupy dzieci żyjących na ulicy. Jego historia tworzy realistyczną opowieść o wartościach, które rozkwitają wśród najmłodszych mieszkańców ogromnego miasta. Zwycięzca Abu Dhabi Film Festival, prezentowany także w oficjalnej selekcji Sundance Festival 2012. 
IRISH FOLK FURNITURE Tony Donoghue / Irlandia 2012 / 9’ 
Stare, ręcznie malowane meble są w Irlandii kojarzone głównie z trudnymi i biednymi czasami, o których mieszkańcy wyspy woleliby zapomnieć. W tym animowanym dokumencie, kilkanaście tradycyjnych mebli zostaje poddanych renowacji i zwróconych pod pierwotne adresy. Zwycięzca Sundance Festival 2013 w kategorii Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy.  
VOLUME Mahalia Belo / Wielka Brytania 2012 / 27’ 
Sam mieszka w miejscu, gdzie wszystko jest wypolerowane, a sekrety zamiatane są pod dywan. Kiedy znika Georgina, mieszkańcy zachowują się jakby nic się nie stało. Chłopak jednak nie potrafi zapomnieć o tajemniczej sąsiadce. Zdaje sobie sprawę, że wie więcej niż chce pamiętać. Zdobywca British Independent Film Award 2012.  
Pokaz zostanie powtórzony o godz. 20.
Foto: 
mat. promocyjne

Zobacz również