Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Jesień i Bird of Either w ramach Tego Słucham #28

Gdzie: 
Domek Grabarza, ul. Storrady 2
Data wydarzenia: 
Piątek, 23 Październik, 2015 - 21:00
Za ile: 
15 zł

Poszukiwania piosenkowości w noise rocku i wyprawa na pogranicze amibentu i drone. To koncertowa propozycja cyklu Tego Słucham na piątkowy wieczór 23. października. Zagrają toruńska Jesień oraz Bird of Either ze Szczecina.

Jesień to trio, które  poszukuje swojej tożsamość muzycznej poprzez penetrację piosenkowych form i walkę z nimi, czego efektem jest nieustanne popadanie w kolejne piosenkowe formy. Zmagania zespołu z tą materią przynoszą znakomite efekty, choć kosztują najwyraźniej mnóstwo sił, bo Jesień wydaje bardzo rzadko. Zaczęli od dwóch krótkich materiałów w 2013 roku. Ich pierwszy długogrający album, zatytułowany „O”, wydany przez Złe Liery, to już jedna z najciekawszych płyt polskiej alternatywy roku 2015 r. Choć to krążek równie znakomity, co niewypromowany. Pokazujący za to, jak dojrzałym i otwartym na poszukiwania zespołem jest Jesień. „Chcemy pokazać muzykę problematyczną, świadomą niedoskonałości ludzkiego organizmu i umysłu, wreszcie, świadomą wielowarstwowości świata dźwięków, organizujących się z garażowym zacięciem, nutką ironii, liryzmu oraz brakiem szacunku okazanym bezrefleksyjnemu pochłanianiu form piosenkowych – deklaruje grupa, którą tworzą: Michał Groszewski (bas), Maciej Karmiński (perkusja) i Szymon Szwarc (gitara, głos).

 

 

Bird of Either to instrumentalne trio, grające muzykę improwizowaną. W marcu tego roku ukazała się ich debiutancka epka „Brass”. Słyszymy na niej zespół operujący przestrzenią, ciszą i głośniejszymi wątkami w niemelodyjnych, eksperymentalnych formach. W skład Bird of Either wchodzą: Henesh, Kutz, Petyr.

 

 

Koncert będzie 28 odsłoną cyklu koncertowego Tego Słucham, organizowanego przez portal TegoSlucham.pl oraz Klub Storrady.

Nad wydarzeniem został objęty patronat przez SzczecinGłówny.org.

Strona wydarzenia na Facebooku

Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem.

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również