Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Juwenalia 2016 przed nami!

Gdzie: 
Nabrzeże Starówka, Łasztownia
Data wydarzenia: 
Czwartek, 19 Maj, 2016 - 18:30 do Sobota, 21 Maj, 2016 - 23:30
Za ile: 
10-30 zł

Juwenalia w Szczecinie odbędą się już po raz 20! W tym roku studenci bawią się pod hasłem "JEST MOC…". Hasło to nawiązuje do mocy atrakcji, mocy kultury oraz mocy muzyki, którą możemy spotkać podczas tego wspaniałego studenckiego święta. 

Od czwartku 19 maja do niedzieli 22 maja Studenci opanują miasto, by bawić się podczas koncertów na Łasztowni i wydarzeniach towarzyszących. Juwenalia rozpoczną się w nocy ze środy na czwartek, jedynym w Polsce biegiem nocnym. Warto brać w nim udział, gdyż na mecie czekać będą atrakcyjne nagrody. W czwartek na terenie akademików Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego obywać się będzie Dzień Studenta. Wspólne grillowanie, zabawa, a przede wszystkim cykliczny już konkurs Płonące Gary gdzie zaprezentować będzie można swoje umiejętności kulinarne.

 

Czwartek 19 maja to dzień inauguracyjny Szczecińskich Juwenaliów, w barwnym korowodzie, startującym z „Kordeckiego” Studenci przejdą ulicami Szczecina, by odebrać od Prezydenta klucz do miasta. Czwartek to również dzień koncertów! W magicznym miejscu jakim jest Łasztownia pierwszego dnia zagrają Antiplan, Ania Dąbrowska oraz grający na pierwszych Juwenaliach zespół Lady Pank.

 

W piątek zapraszamy od godziny 9 na turniej piłki nożnej – Juwe Cup, natomiast o godzinie 13 warto wziąć udział w turnieju szachowym na Placu Grunwaldzkim. Czas osobom biorącym udział w turnieju umilać będą swoją muzyką artyści z Akademii Sztuki. Gorąco zapraszamy zarówno Studentów jak i Mieszkańców Szczecina na to wyjątkowe wydarzenie. Wieczorem warto wybrać się na Łasztownię by pobawić się przy muzyce takich artystów jak Szczeciński zespół OHO!KOKO, Ørganek, Kamil Bednarek, czy Dawid Podsiadło.

 

Sobota to bardzo aktywny i atrakcyjny dzień w palnie Juwenaliów. Od godziny 11 na Jasnych Błoniach odbędzie się „Idziemy na plażę”. W trakcie tego eventu będzie można potańczyć, wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami oraz naładować akumulatory na wieczorne koncerty! Również na Jasnych Błoniach odbędą się zmagania „pogoń w byle czym”. Jest to rozbudowana forma biegu na szpilkach! Sobota to również kolejna edycja Bitwy na balony z wodą. Zaraz po wielkiej bitwie z jedenastoma tysiącami balonów będziemy wybierać najbardziej mokrą osobę, na którą również czekają nagrody! W tym roku koncerty hip-hopowe odbędą się w sobotę! Na scenie Juwenaliowej pojawią się Sobota, KĘKĘ, Dwa Sławy, TEDE i O.S.T.R.

 

Tydzień Studenckiego Święta zakończymy Piknikiem Rodzinnym na Jasnych Błoniach. Zapraszamy do strefy chilloutu, sportu i eksperymentów. Zarówno zmęczeni świętowaniem Studenci jak i Mieszkańcy Szczecina znajdą tam coś dla siebie. Na scenie pojawia się muzycy z Akademii Sztuk i energetyczne trenerki ZUMBy.

 

Szczecińskie Juwenalia obchodzące w tym roku 20 lecie i zapowiadają się bardzo ciekawie, mamy zatem nadzieję, że poczujecie moc i będziecie z nami od biegu nocnego, aż do Pikniku Rodzinnego! Zapraszamy serdecznie wszystkich Studentów i Mieszkańców Szczecina do wzięcia udziału w tym wspaniałym festiwalu! Pokażmy, że JEST MOC!

 

 

Bilety na koncerty do nabycia w cenie 10/25 zł (studenckie/normalne) w przedsprzedaży i 15/30 zł w dniach koncertów na bilety.fm i sklepach: INMOBILO, STOPROCENT i ANDEGRAND.

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również