Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Komety + The Stubs + Marszałek Pizdudski

Gdzie: 
Wasabi,
Data wydarzenia: 
Sobota, 17 Październik, 2015 - 20:00
Za ile: 
20/25 zł

W najbliższą sobotę, 17. października w Wasabi odbędzie się szczeciński koncert w ramach wspólnej trasy Komet i The Stubs. Gościnnie wystąpi również Marszałek Pizdudski One Man Band. 

 

Dwa warszawskie zespoły: Komety oraz The Stubs zagrają w szczecińskim klubie Wasabi 17 października. Obie grupy aktywnie koncertują na różnych szerokościach geograficznych propagując swoje oryginalne spojrzenie na rock'n'roll. Tym razem łączą siły by przez kilka jesienno-zimowych weekendów pojawić się w najciekawszych koncertowniach w kraju. 

 

The Stubs swoją muzykę nazywają niskobudżetowym rock'n'rollem. 14 listopada 2014 premierę miał ich trzeci long play - "Social Death By Rock 'N' Roll". Zespół nieustannie  występuje  w kraju i zagranicą zaczynając od małych klubów i skłotów, na dużych scenach festiwalowych kończąc. W sierpniu ich występ zarejestrowała kultowa rozgłośnia KEXP z Seatle.


Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej Partii. Zespół został uformowany przez lidera Partii - Lesława w roku 2002.


Od tego czasu warszawska grupa nagrała sześć krążków studyjnych i jeden koncertowy. Wydarzeniem okazał się debiutancki mini-album „Komety” z 2003 roku, który rozpętał nad Wisłą modę na rockabilly. Najnowszy  album „Paso Fino” z roku 2014 wydaje się być najbardziej dojrzałą płytą zespołu. Oryginalna, nawiązująca do bogactwa brzmień minionych dekad twórczość Komet zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą.  Wiele nagrań ukazało się na składankach m.in. w USA, Francji, Finlandii, Niemczech, Japonii i Rosji.

 

Marszałek Pizdudski przedstawia się jako jedyny pełnoprawny reprezentant powołanego przez siebie do życia gatunku blus-kantry-pank. Liryki Marszałka to pełne wulgaryzmów, brutalne prawdy o życiu i śmierci, opowieści o ciemnych stronach miasta ale i wyraz tęsknoty za minionymi latami i utraconą miłością. Marszałek Pizdudski to solowy projekt Piotra Markowskiego - basisty, wokalisty i tekściarza związanego ze szczecińskimi zespołami Vespa, Pomorzanie i grupą performerską Wielkie Pomorze.

 

 

Strona wydarzenia na Facebooku

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sklepie Andegrand i pubie Małpi Gaj, a także przed koncertem w klubie w cenie 25 zł.

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również