Gdzie:
Szpital "Zdroje", Pawilon I
Za ile:
wstęp wolny
Poplenerowa wystawa prac studentów Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie powstałych na Brandenburskiej Wystawie Ogrodowej Laga 2013 w Prenzlau (Niemcy).
Niezwykłe roślinne kompozycje niezwykłego przedsięwzięcia z pogranicza przyrody i sztuki studenci Akademii Sztuki uwieczniali przy pomocy pędzla i farby oraz obiektywów aparatów fotograficznych. Na wystawie zobaczymy bajecznie kolorowe obrazy (100 x 70), fotografie oraz dokumentacje pleneru.
W plenerze artystycznym w Prenzlau wzięli udział studenci Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki z kierunku Grafika: Sara Carrillo, Agnieszka Urbaniak, Magdalena Chojnowska, Jakub Magda oraz Adrian Urbaniak. Studenci pracowali pod czujnym okiem as. Agnieszki Jankiewicz oraz mgr Dominiki Odrowąż.
GALERIA NOWA
KURATOR: Olga Kiedrowicz.
GALERIA NOWA to efekt współpracy Akademii Sztuki ze szpitalem w Zdrojach oraz Zamku Książąt Pomorskich, który objął patronat nad projektem. Prezentowane są tutaj prace malarskie, grafiki oraz rzeźby studentów i wykładowców Akademii Sztuki.
GALERIA NOWA to niezwykła przestrzeń wystawiennicza, w której ważne są nie tylko walory artystyczne, ale też terapeutyczne. Jej odbiorcami są głównie pacjenci szpitala oraz ich rodziny; wiadomym jest, że sztuka może pomóc przezwyciężać lęki czy depresję. Autentyczne wzruszenia mogą wprowadzić w stan refleksji i wzbudzić przeżycia estetyczne.
Laga 2013 (Landesgartenschau Prenzlau 2013)
Wystawy ogrodowe w Niemczech mają wielowiekową tradycje i zachwycają wielu ludzi. Są półrocznym pokazem najlepszego ogrodnictwa i oczarowują zwiedzających fantastycznymi ogrodami. Ale te wystawy to nie tylko wydarzenia ogrodnicze, także imprezy kulturalne. Celem jest zaprezentowanie jak najpełniej regionu w którym się odbywają.
W Prenzlau wystawa ma specyficzny charakter, bo łączy miasto z jeziorem. Na liczącej prawie 13-hektarów powierzchni, ogrody powstały w parku miejskim i dalej wzdłuż brzegów jeziora Unteruckersee do przepięknej krainy pojezierza Uckermark. Na terenie parku miejskiego znajdują się także kamienne zabytki mówiące o kulturze i przeszłości miasta. Spacerowicze mogą podziwiać na tle wystawy ogrodniczej średniowieczne mury, kościoły i klasztor dominikanów – obecnie centrum kultury Prenzlau. Ogrodnicze elementy na terenie – posadzone kwiaty, sadzonki i kolorowe ogrody, czy stałe lub czasowe – biorą pod uwagę historyczny i tymczasowy krajobraz, i podnoszą jego wartość.
Foto:
mat. organizatora