Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Kwintet fortepianowy BNO w Akademii Sztuki

Gdzie: 
Ogród Zimowy w Pałacu Pod Globusem, Akademia Sztuki, pl. Orła Białego 2
Data wydarzenia: 
Niedziela, 4 Październik, 2015 - 12:15
Za ile: 
Bezpłatnie

Baltic Neopolis Quartet oraz pianistka Elena Nogaeva zagrają w niedzielę, 4 października, w Ogrodzie Zimowym pałacu Pod Globusem w Szczecinie. Będzie to kolejny koncert z cyklu "Muzeum Muzyki".

Cykl Muzeum Muzyki zapoczątkowany został przez BNO w maju 2011 roku podczas Europejskiej Nocy Muzeów i opiera się na koncertach w nietypowych przestrzeniach, często połączonych z wystawami czy wizualizacjami umożliwiającymi głębszy, intensywniejszy odbiór muzyki instrumentalnej.

 

W niedzielę, 4 października o godz. 19 w pałacu Pod Globusem (Akademia Sztuki) instrumenty smyczkowe zabrzmią w połączeniu z lirycznym fortepianem w utworach znakomitych, niemieckich kompozytorów epoki klasycznej i romantycznej. Niecodzienne akordy, rzadkie tonacje molowe oraz nieoczekiwane zmiany nastroju w klasycznym utworze Josepha Haydna to zapowiedź romantyzmu, który objawia się już w pełni w kompozycjach Richarda Straussa i Roberta Schumanna. Koncert odbędzie się w wyjątkowym na mapie Szczecina miejscu Ogrodzie Zimowym w pałacu Pod Globusem Akademii Sztuki, jedynej uczelni artystycznej w mieście. Będzie to zatem doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z dziełami wielkich kompozytorów oraz do obcowania z artystami, ale i do odkrycia tego miejsca w zupełnie nowej, koncertowej odsłonie.

 

Baltic Neopolis Quaret towarzyszyć będzie wybitna pianistka Elena Nogaeva, absolwentka Moskiewskiego Konserwatorium Państwowego imienia Piotra Iljicza Czajkowskiego. Nogaeva współpracowała z wieloma zespołami muzyki kameralnej koncertując w największych salach koncertowych Europy – od Wiener Konzerthaus, Wiedeńskiej Sali Koncertowej poprzez Festspielhaus w Bregenz w Austrii i Filharmonię Berlińską aż do Concertgebouw w Amsterdamie w Holandii. Istotną rolę dla pianistki odgrywa wspieranie młodzieży. W 2001 roku wypromowała Międzynarodowy Konkurs dla Młodzieży, który pomaga młodym talentom i daje im szansę muzycznego rozwoju. Moderowała także koncerty muzyki klasycznej oraz audycji „Klassik Radio“ rozgłośni radiowej „Offener Kanal Oldenburg“ (2000-2002).

 

Artyści:

Elena Nogaeva (fortepian)

 

Baltic Neopolis Quartet w składzie:

Emanuel Salvador (skrzypce),

Joanna Wójtowicz (skrzypce),

Emilia Goch (altówka),

Tomasz Szczęsny (wiolonczela)

 

 

Program:

Joseph Haydn String Trio in G major (8')

Richard Strauss Variations on a Bavarian Folk Song (8')

Robert Schumann Piano Quintet op.44

 

Wstęp na koncert jest wolny.

Strona wydarzenia na Facebooku

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również