Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Luxtorpeda i Fuzz w Słowianinie

Gdzie: 
Dom Kultury Słowianin, ul. Korzeniowskiego 2
Data wydarzenia: 
Piątek, 13 Listopad, 2015 - 18:00
Za ile: 
35/45 zł

13. listopada w Szczecinie wystąpi LUXTORPEDA – jedna z najbardziej charakterystycznych grup rockowych ostatnich lat w Polsce. Szczeciński koncert dodatkowo poprzedzi występ formacji Fuzz.

Debiutancki album zatytułowany Luxtorpeda ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów "Niezalogowany", "Autystyczny" i "Za wolność". Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism "Metal Hammer" i "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody "Fryderyk" za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

 

9 maja 2012r. ukazała się druga płyta Luxtorpedy zatytuowana "Robaki",  szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status "złotej płyty". Drugi krążek promują teledyski do utworów "Hymn" i "Wilki dwa", ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję, a 10-cio krotknie będąc na pierwszym miejscu (wyrównując tym samym rekord  - prowadzonej od 1982 roku -  najpopularniejszej w Polsce listy przebojów). Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabbaton itp.  Zespół otrzymał również "Złotego Bączka"- nagrodę publiczności największego z festiwali – Przystanku Woodstock. W roku 2013 Luxtorpeda otrzymała 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi "Teraz Rock" i "Metal Hammer".

 

Pierwszego kwietnia 2014 roku ukazał się 3 album zespołu pod tytułem "A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak Buraki", promowany między innymi przez utwory: "Mambałaga" czy "Pusta studnia". W czerwcu 2015 r. Luxtorpeda wydała nowy materiał zatytułowany po prostu "EPka". Są to trzy nowe utwory: "Shoah", "44 dni" i "Pod sufitem", którymi zespół postawowił podzielić się ze swoimi fanami. Kompozycji można posłuchać na oficjalnym kanale youtube kapeli, ściągnąć za darmo za pośrednictwem strony zespołu lub zakupić minialbum przez allegro. 

 

 

FUZZ to siła charakterów, długie doświadczenie w naprawdę dobrym rockowaniu, a przede wszystkim chęć stworzenia nowej, niepowtarzalnej jakości na naszej scenie muzycznej – oto trzy prawdziwe potęgi, które w sierpniu 2011 roku doprowadziły do zawiązania się wyjątkowego, niebanalnego i ekstremalnie energetycznego zespołu FUZZ. Pierwsze owoce pracy tej trójmiejskiej grupy to single „W czarno-białym” oraz „Nadchodzi czas”, które szturmem wdarły się na listy przebojów i mile połechtały bębenki wszystkich fanów dobrej, gitarowej muzyki. 

 

Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu) do nabycia w klubie oraz: Salon Stoprocent & Endorfina (ul. Krzywoustego 72), FiKa w Muzeum Narodowym (Wały Chrobrego 3), Salon Muzyczny ROCKMAN (ul. Wyszyńskiego 12), Salon Muzyczny MUSIC PLANET (Kostki Napierskiego 26).

 

Strona wydarzenia na Facebooku

 

 

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również