Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

"Męczennicy" w Teatrze Współczesnym

Gdzie: 
Teatr Współczesny w Szczecinie, Duża Scena, Wały Chrobrego 3
Data wydarzenia: 
Piątek, 15 Styczeń, 2016 - 19:00
Sobota, 16 Styczeń, 2016 - 19:00
Niedziela, 17 Styczeń, 2016 - 19:00
Za ile: 
18-33 zł

Sztuka von Mayenburga opowiada historię zderzenia religijnej i świeckiej wizji świata oraz poddaje pod dyskusję różne twarze fanatyzmu.

Beniamin odmawia udziału w lekcjach pływania. Matka podejrzewa go o zażywanie narkotyków, lecz w rzeczywistości chodzi o coś innego: Beniamin uważa, że przeżył religijne objawienie…

 

Spektakl realizowany w koprodukcji z Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Przekład powstał na zamówienie Teatru Współczesnego.

 

Reżyseria: Anna Augustynowicz,

scenografia: Marek Braun,

kostiumy: Wanda Kowalska,

muzyka: Jacek Wierzchowski,

reżyseria światła: Krzysztof Sendke.

 

Obsada:

Willy Batzler:: Rafał Kosowski,

Erika Roth: Sara Celler-Jezierska,

Markus Dörflinger: Filip Perkowski,

Ksiądz Dieter Menrath: Czesław Skwarek,

Benjamin Südel: Konrad Beta,

Inge Südel: Maria Dąbrowska,

Georg Hansen: Maciej Litkowski,

Lydia Weber: Barbara Biel.

 

Marius von Mayenburg - dramatopisarz, reżyser i dramaturg. Zaliczany do klasyków niemieckiego teatru współczesnego, jest jednym z najczęściej wystawianych w Europie autorów niemieckich. Rozgłos przyniosła mu sztuka „Ogień w głowie” (Feuergesich – 1997), która w inscenizacji Pawła Łysaka była początkiem jego scenicznej kariery w Polsce (1999). W następnym roku dramat pojawił się w repertuarze gdańskiego Teatru Wybrzeże oraz krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego, a także w Teatrze Telewizji. Czterokrotnie wystawiano w Polsce „Pasożyty” – ich polska prapremiera w reżyserii Anny Augustynowicz została zrealizowana w koprodukcji Teatru Współczesnego w Szczecinie z Teatrem Polskim w Poznaniu (2001); trzy razy inscenizowano „Brzydala”, raz – „Eldorado”, „Kamień” oraz „Zimne dziecko”.

 

Nagrody:
 
XIV Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” w Zabrzu
 
1.      I nagroda za reżyserię dla Anny Augustynowicz;
 
2.      Wyróżnienie aktorskie dla Marii Dąbrowskiej za rolę Inge Südel;
 
3.       Nagroda za debiut dla Konrada Bety.

 

 

Dramat „Męczennicy” miał swoją światową prapremierę w Schaubühne am Lehniner Platz w Berlinie (2012) w reżyserii autora. Inscenizacja, realizowana w koprodukcji Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu i Teatru Współczesnego w Szczecinie, była polską prapremierą tej sztuki.

 

 

Więcej informacji na temat cen biletów i ich rezerwacji znajdziesz tutaj

Foto: 
materiały promocyjne

Zobacz również