Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Metamorfozy Szczecina według Jana Musekampa

Gdzie: 
Książnica Pomorska, Czytelnia Pomorzoznawcza
Data wydarzenia: 
Czwartek, 14 Listopad, 2013 - 17:00
Za ile: 
bezpłatnie
Metamorfozy Szczecina według Jana Musekampa

14 listopada 2013 o godz. 17 zapraszamy na spotkanie dr. Janem Musekampem, który zaprezentuje polską edycję monografii "Między Stettinem a Szczecinem. Metamorfozy miasta między 1945 a 2005 r".

Tematyką dyskusji z udziałem dr Jana Musekampa będzie społeczna tożsamość miasta. Spotkanie poprowadzą Artur Daniel Liskowacki - pisarz i publicysta "Kuriera Szczecińskiego", Paweł Bartnik - historyk i dyrektor Euroregionu Pomerania oraz dr Wojciech Lizak - historyk, antykwariusz i publicysta.

 

Spotkanie będzie miało miejsce w Czytelni Pomorzoznawczej Książnicy Pomorskiej w czwartek 14 listopada o godzinie 17.

 

Dr Jan Musekamp jest kulturoznawcą i historykiem, absolwentem, pracownikiem naukowym i wykładowcą (historia Europy Wschodniej) Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, uczniem światowej klasy historyka Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji prof. Karla Schlögela.  Studiował również na uniwersytetach w Toruniu i Brnie (1997-2002).  Książka  "Między Stettinem a Szczecinem. Metamorfozy miasta między 1945 a 2005 r." jest jego rozprawą doktorską obronioną w 2008 r. i wydaną w 2010 przez prestiżowy Deusches Polen-Institut w Darmstadt. W 2008 roku została wyróżniona Nagrodą Naukową Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie, przyznawaną - we współpracy z Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie - za wybitne i innowacyjne prace doktorskie i magisterskie z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, poświęcone historii i kulturze Polski oraz relacjom polsko-niemieckim. Jan Musekamp specjalizuje się w historii kultury Polski i Czechosłowacji w XIX i XX wieku, problematyce przymusowych migracji w Europie XX-go wieku, procesów przyswajania kulturowego w regionach przygranicznych Polski i Czech, zmian gospodarczych i kulturowych poprzez rewolucję mobilności w Europie Środkowo-Wschodniej, historii stosunków polsko-niemieckich oraz czesko-niemieckich, opozycji i zmiany ustroju w Europie Środkowo-Wschodniej. Wykłada lub prowadzi badania naukowe w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Republice Czeskiej i Rosji.

 

 

Po spotkaniu będzie można zakupić egzempalarz książki w promocyjnej cenie.

 

 

Foto: 
mat. organizatora

Zobacz również