Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Michał Zygmunt i MEF w ramach Tego Słucham #26

Gdzie: 
Domek Grabarza, ul. Storrady 2
Data wydarzenia: 
Piątek, 25 Wrzesień, 2015 - 21:00
Za ile: 
15 zł

Dwie wybitne postaci polskiej alternatywy pojawią się w Domku Grabarza, w kolejnej odsłonie cyklu Tego Słucham. 25 września zagra pochodzący z Wrocławia wszechstronnie uzdolniony gitarzysta Michał Zygmunt oraz Mateusz Rychlicki, czyli MEF, doskonale znany z zespołu Kristen.

Michał Zygmunt to jedna z najbarwniejszych osobowości polskiej sceny gitarowej.  Tworzy muzykę, łączącą elementy różnych gatunków - od jazzu, fusion, po muzykę ludową, blues czy world music. Nie waha się również wiązać tych stylów z ambientową elektroniką. Jego solowa działalność przyniosła już trzy albumy: "Światy", "Organic" i "Muzyki". Ostatnie dzieło Zygmunta, płyta "Big Fish In Deep Water" ma inny charakter. Zaprosił do współpracy muzyków, aby nagrać album zainspirowany naturą i wodnymi akwenami.

 

Na co dzień gra na najróżniejszych rodzajach gitar: akustycznych, barytonowych, rezofonicznych. Zrealizował również własny projekt Odra Guitars, w ramach którego zaprojektował i wykonał trzy gitary z drewna pochodzącego z drzew rosnących nad Odrą. Michał Zygmunt jest zresztą zafascynowany tą rzeką. W tym roku wyruszył w niezwykłą wyprawę barką z Wrocławia do Szczecina. Podczas podróży nagrywał muzykę do starego filmu dokumentalnego, który pokazywał życie na rzece tuż po wojnie.

 

Jako pierwszy wystąpi MEF, czyli Mateusz Rychlicki w projekcie solowym. Doskonale znany polskiej publiczności perkusista, przede wszystkim ze składu legendarnej w niektórych kręgach grupy Kristen. Współtworzy także zespół Salto (duet z bratem Łukaszem) oraz trio Tre22. Jego solową twórczość ciężko sklasyfikować. To wypadkowa wielu nurtów eksperymentalnej elektroniki, z wiodącą rolą dźwięków charakterystycznych dla muzyki dub czy ambientu. Wiele w tym jest improwizacji, dzięki czemu każdy jego występ jest nieprzewidywalny.

 

Koncert Michała Zygmunta i MEF-a będzie 26 odsłoną cyklu koncertowego Tego Słucham, realizowanego przez portal TegoSlucham.pl oraz Klub Storrady.

Nad wydarzeniem został objęty patronat przez SzczecinGłówny.org.

 

Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem.

 

Strona wydarzenia na Facrbooku

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również