Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Na ekranie kina Pionier: Selma

Gdzie: 
Kino Pionier, al. Wojska Polskiego 2, Szczecin
Data wydarzenia: 
Piątek, 10 Kwiecień, 2015 - 17:30 do Czwartek, 16 Kwiecień, 2015 - 17:30
Za ile: 
normalny: 18zł
ulgowy: 15zł

Na ekrany kin trafiła biograficzna produkcja zainspirowana wydarzeniami, jakie miały miejsce w 1965 roku w tytułowym miasteczku Selma. Choć zdania recenzentów są podzielone film nominowany do nagród w wielu festiwalach i kategoriach warto ocenić właśnym okiem.

Po odebraniu Pokojowej Nagrody Nobla, Martin Luther King (David Oyelowo) wraca do USA, gdzie czekają go nowe wyzwania. Jest rok 1965, a walka o prawa obywatelskie Afroamerykanów wchodzi w decydującą fazę. Z miasta Selma w kierunku Montgomery wyrusza marsz protestacyjny, brutalnie spacyfikowany przez siły porządkowe, działające z polecenia słynącego z rasistowskich poglądów gubernatora George'a Wallace'a (Tim Roth). Jednak poruszająca relacja telewizyjna, pokazująca rozbicie pokojowej demonstracji, sprawia, że do Selmy z całego kraju ściągają ogromne rzesze ludzi o różnym kolorze skóry i wyznaniu. W stronę Montgomery kieruje się wielotysięczny tłum, któremu przewodzi sam King.
 

Gatunek: Biograficzny, Thriller, Polityczny
Reżyseria: Ava DuVernay
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 128 min

Projekcja filmu w Sali Czerwonej o godz. 17:40 oraz 20:00. W czwartkowe popołudnie (16. kwietnia) seans wyjątkowo o godz. 15:20.

Bilety dostępne w cenie 18 i 15zł. Rezerwacji biletów w kinie Pionier można dokonywać telefonicznie, dzwoniąc pod numer: (91)434 77 02.

Foto: 
Materiały promocyjne

Zobacz również