Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Oddymianie - koncert charytatywny w Rockerze

Gdzie: 
Rocker Club, ul. Partyzantów 2
Data wydarzenia: 
Środa, 19 luty, 2014 - 19:00
Za ile: 
Wstęp wolny

Trzy młode szczecińskie zespoły zjednoczyły się, by pomóc poszkodowanej w pożarze rodzinie stanąć na nogi. 19. lutego zagrają pod hasłem: „Oddymiajmy głowy pełne trosk!”

To oddymianie jest szczególnie ważne w przypadku jedenastoletniej chorej na autyzm Angeliki. Po tak traumatycznym przeżyciu, jakim jest pożar domu, jej stan zdrowia znacznie się pogorszył. W niewiele lepszej sytuacji jest jej pięcioletni brat Artur. W mieszkaniu, w którym przebywa rodzina nie ma prądu i ciepłej wody. 

Artyści chcą, by ten koncert niósł dobro. Zapraszają wszystkich którzy chcieliby zbić szybkę i wcisnąć przycisk „pomagam”. Koncert zostanie prowadzony przez aktora Teatru Współczesnego - Konrada Pawickiego.

 

Dla poszkodowanej rodziny zagrają:

Kępisty Quartet w składzie: Julia Kępisty (wokal, wiolonczela), Maria Kępisty (wibrafon), Paweł Rozmarynowski (bas, kontrabas) i Tomasz Nawrocki (perkusja).

Rodziny się nie wybiera. Ale skład zespołu owszem. Siostry Kępisty stworzyły go, bo są siostrami i, mimo że są siostrami. Skazane na siebie i swoje instrumenty zaczęły niewinnie od własnych aranżacji standardów jazzowych, jednak szybko przestała im wystarczać interpretacja znanych utworów. Postanowiły zająć się komponowaniem, a z czasem pisaniem własnych tekstów. Maria i Julia tworzą zatem prym brzmieniowy, który można wręcz nazwać wizytówką zespołu. Do tego norma w postaci basu, perkusji i jest kwartet - Kępisty Quartet. Wokalistka w swej konferansjerce ujmuje szczerością i poczuciem humoru. Teksty, w których daje upust swej wyobraźni, buszują w absurdzie. Ta czwórka bawi się konwencją, igra z formą. Pragną uwolnić się od wszelkich etykiet, słychać jednak wpływy piosenki aktorskiej, autorskiej, jazzu czy folku. Zespół sióstr Kępisty to nijak nie dający się zaszufladkować twórczy eksperyment. 

 

OHO!KOKO w składzie: Alicja Kruk (wokal) i Marek Szul (gitara).

Duet OHO!KOKO zdobył popularność występem w IV edycji programu MUST BE THE MUSIC, gdzie zebrał największe poparcie widzów oraz jury, a także udziałem w IV edycji programu MAM TALENT. W 2013 roku zdobyli Grand Prix prestiżowego Festiwalu Młodych Talentów Szczecin 2013. Ich muzyka - niejednoznaczna, pełna ciepłych i naturalnych brzmień, ucieka wszelkim klasyfikacjom. Można w niej odnaleźć różne gatunki połączone w niezwykłych aranżacjach. Oryginalny styl gry na gitarze akustycznej, chilloutowe brzmienia i głęboki, soulowy głos Alicji sprawiają, że wobec ich muzyki nie można pozostać obojętnym. OHO!KOKO nagrywa wiele własnych utworów, które od miesięcy pojawiają się w sieci bijąc rekordy popularności. Autorski utwór "Riding for love" to potężny zastrzyk pozytywnych wibracji, ciepłego głosu i oryginalnych rytmów. "Dance" wykonywany podczas półfinału IV edycji Must Be The Music oraz Wonderland to porywające kawałki autorstwa duetu, które swym brzmieniem zapadają głęboko w pamięć i do których ciągle się powraca.


Michał Grobelny (wokal, instrumenty klawiszowe), Paweł Rozmarynowski (bas) i Tomasz Nawrocki (perkusja).

Oprócz tego, że nieludzko pięknie śpiewa, sprawnie radzi sobie z grą na fortepianie, poza tym pisze teksty i komponuje własne utwory. Bezpardonowo wykorzystuje wszystkie swoje umiejętności podczas koncertów, a jego kreacja sceniczna wychodzi dużo dalej poza rolę wokalisty. Ze swoimi skłonnościami do naśladownictwa potrafi świetnie odwzorować taniec Jacksona czy mowę radiowego spikera. Odnajduje się też w technice beat-box. Ukończył z wyróżnieniem wokalistykę jazzową na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w ZSM II stopnia w Szczecinie, jest laureatem większości polskich festiwali wokalnych, wygrał odcinek Szansy na Sukces z Mietkiem Szcześniakiem (a potem wystąpił z nim w duecie), został półfinalistą dwóch najbardziej znanych komercyjnych programów typu talent show (Mam Talent i The Voice of Poland). Pojawienie się na koncercie Michała Grobelnego jest wręcz obowiązkiem. 
 

 

 

Strona wydarzenia na portalu Facebook

 

Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu Szczecin Główny.

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również