Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

MATECZNIK - Projekt: Matka

Gdzie: 
Ośrodek Teatralny Kana, Pl. Św. św. Piotra i Pawła 4/5
Data wydarzenia: 
Sobota, 13 Czerwiec, 2015 - 19:00
Piątek, 19 Czerwiec, 2015 - 20:00
Sobota, 20 Czerwiec, 2015 - 19:00
Sobota, 20 Czerwiec, 2015 - 11:00 do 14:00
Sobota, 20 Czerwiec, 2015 - 20:30
Niedziela, 21 Czerwiec, 2015 - 11:00 do 14:00
Za ile: 
20zł / 25zł
30 zł
wstęp wolny

Projekt Matecznik to cykl spotkań  z wybitnymi autorytetami, promocje książek, prezentacje spektaklu "Projekt: Matka" oraz warsztaty twórcze, związane z szeroko rozumianym tematem współczesnego macierzyństwa.

Czy dobra, kochająca mama może sobie pozwolić na chwile słabości? Czy może czuć się bezradna i zagubiona, wściekła i sfrustrowana? Czy ma prawo wyrażać swoje emocje? W spektaklu chcemy się też przyjrzeć temu, jak młode mamy funkcjonują w naszym społeczeństwie. Czy mają przestrzeń i warunki do swobodnego wyrażania siebie i realizacji swoich potrzeb (poruszamy na przykład temat karmienia piersią w miejscu publicznym)? Czy państwo wspiera je w opiece nad dziećmi i w powrocie do pracy? Spektakl jest adresowany przede wszystkim do kobiet. Dla tych, które doświadczają macierzyństwa, może stać się wsparciem i sposobnością do odreagowania trudnych, ukrywanych emocji. Dla tych, które dopiero planują zajście w ciążę - może stać się źródłem wiedzy i - mamy nadzieję - zachętą do bycia mamą. Przesłanie naszego spektaklu jest takie: macierzyństwo to doświadczenie ekstremalne, towarzyszą mu bardzo silne stany emocjonalne, od euforii po depresję, ale na pewno warto go doświadczyć. Na spektakl zapraszamy też mężczyzn - partnerów, mężów, ojców, a także singli. Mamy nadzieję, że nasz spektakl pozwoli Wam lepiej zrozumieć Wasze obecne i przyszłe partnerki i jeszcze mocniej je pokochać.

 

Scenariusz spektaklu jest kompilacją tekstów mam, które swoje doświadczenia związane z macierzyństwem opisują na blogach (wykorzystujemy m.in. teksty z blogów: „Macierzyństwo bez lukru”, „Krystyno, nie denerwuj matki!”). 

 

scenariusz (na podstawie tekstów blogerek) i reżyseria: Mateusz Przyłęcki


muzyka: Andrzej Bonarek i Konrad Cwajda


obsada: Bibianna Chimiak, Marta Giers-Sanecka, Karolina Sabat  

 

Patronat medialny: TVP Szczecin, Echo Szczecina, wSzczecinie, Elewator Kultury, Szczecin Główny.

Wstęp: 25/20 zł;

Bilety dostępne w Piwnicy Kany, rezerwacje: paula@kana.art.pl;

Kiedy: 13 czerwca o 19:00, 19 czerwca o 20:00, 20 czerwca o 19:00.

 

KOBIETA? MATKA?... CZŁOWIEK!” CZ. 1, 2

 

Warsztaty prowadzone przez Fundację Strefa Kobiet zakładają pracę nad tematami tożsamości: Kobieta, czyli kto? Matka – kto to taki?  – oraz stereotypów dotyczących płci, macierzyństwa, ról społecznych oraz znaczenia języka wrażliwego na płeć. Warsztat ma wymiar praktyczny, wzbogacony jest o materiały wizualne i przykłady. Obejmuje pracę w dwóch blokach po  3 godziny.

 

Koszt: 30 zł. (za dwa dni), zapisy: paula@kana.art.pl;

Kiedy: 20 czerwca od 11:00 do 14:00, 21 czerwca od 11:00 do 14:00.

 

"BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ" - spotkanie z Sylwią Chutnik i promocja książki "Mama ma zawsze rację"

Spotkanie poświecone rozmowie na temat postrzegania kobiety dzisiaj, stereotypów z tym zwiazanym, wyzwań i zagrożeń. Na spotkaniu obecni są zaproszeni goście z różnych środowisk: naukowcy, artyści, aktywiści społeczni. 

Wstęp wolny;

Kiedy: 20 czerwca o 20:30.

Foto: 
Piotr Nykowski PozaOkiem.eu

Zobacz również