Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

"Przewodnik melomana: Polska" - Chopin i Lutosławski

Gdzie: 
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, pl. Armii Krajowej 1

Najpiękniejsza ze wszystkich jest muzyka polska - te słowa Jerzego Waldorffa znajdą swoje potwierdzenie w programie koncertu z cyklu Przewodnik melomana: Polska. W programie: Chopin i Lutosławski.

Polska może poszczycić się wyjątkowymi osobowościami kompozytorskimi. Do takich z pewnością należą Fryderyk Chopin ze swoją romantyczną i buntowniczą duszą, a także - zaliczany do grona najwybitniejszych światowych kompozytorów XX wieku – Witold Lutosławski. To właśnie 2013 rok jest na całym świecie obchodzony jako Rok Lutosławskiego. Jego kompozycje brzmią w największych salach koncertowych świata, pod batutą najwybitniejszych dyrygentów, w wykonaniu najlepszych orkiestr.
W Szczecinie wykonana zostanie III symfonia kompozytora – dzieło, które powstało na zamówienie Chicago Symphony Orchestra. W 1983 roku podziemny Komitet Kultury Niezależnej przyznał Nagrodę Kulturalną Solidarności Witoldowi Lutosławskiemu, właśnie za 3. Symfonię. To poruszające dzieło poprowadzi wyjątkowa osobowość dyrygencka – maestro Marek Pijarowski, co dodatkowo gwarantuje wysoki poziom koncertu. Koncert e-moll Chopina usłyszymy w interpretacji młodej, pochodzącej z Osetii pianistki, Zlaty Chochievy, która szturmem podbija sceny muzyczne.
Foto: 
mat. organizatora

Zobacz również