Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Recital Wiesława Łągiewki w Słowianinie

Gdzie: 
Dom Kultury Słowianin, ul. Korzeniowskiego 2
Data wydarzenia: 
Wtorek, 13 Październik, 2015 - 12:00
Za ile: 
Bezpłatnie

W ubiegłym roku minęło 40 lat pracy artystycznej Wiesława Łągiewki, aktora śpiewającego najczęściej na scenie Opery i Teatru Polskiego. Pan Wiesław chciał mieć fajną pamiątkę z jubileuszu. Wydał dwupłytowy album z 34 piosenkami, z płytą dla dorosłych, drugą dla dzieci (okładki do płyt namalował Leszek Żebrowski). Podczas swojego recitalu w DK „Słowianin” artysta zaprezentuje piosenki z tej właśnie płyty.

„Pioseny ze sceny" - płyta z piosenkami dla dorosłych to piosenki "stacyjki" w karierze artystycznej Wiesława Łągiewki. Utwory, które pisali często dla niego szczecińscy autorzy i kompozytorzy (Henryk Banasiewicz, Tadeusz Klimowski, Janusz Stalmierski, Krzysztof Baranowski, Adam Opatowicz), przez co płyta jest też zapisem szczecińskiej kultury.

 

Wiesław Łągiewka od lat związany jest z Teatrem Polskim (szczególnie ze sceną kabaretową „Czarny Kot Rudy”), współpracuje również z Pogotowiem Teatralnym i jest prowadzącym program pt. „Klub Srebrnego Włosa” w szczecińskim oddziale Telewizji Polskiej.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach Projektu "Centrum Seniora".

Projekt jest dofinansowany przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin.

Wstęp bezpłatny.

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również