Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

The Saturday Tea i Ułani Kapitalizmu w ramach Tego Słucham #25

Gdzie: 
Domek Grabarza, ul. Storrady 2
Data wydarzenia: 
Piątek, 4 Wrzesień, 2015 - 21:00
Za ile: 
15 zł

Cykl koncertowy Tego Słucham nabiera tempa. 4 września w Domku Grabarza zagra zespół The Saturday Tea oraz miejscowi eksperymentatorzy z Ułanów Kapitalizmu. Miłośnicy alternatywnych gitarowych brzmień mogą ostrzyć zęby.

The Saturday Tea to warszawska formacja, która uznawana jest za nadzieję polskiego gitarowego grania. Mają za sobą występy na czołowych festiwalach nad Wisłą. Pojawili się na OFF Festivalu, Europejskich Targach Muzycznych Gazety CJG czy Soundrive Festivalu. Zespół został dostrzeżony również poza granicami kraju, o czym świadczy zaproszenie na tegoroczną edycję festiwalu SXSW w Teksasie.

 

Gitarowe granie w przypadku The Saturday Tea ma wyjątkowo szerokie znaczenie i właściwie nie sposób jednoznacznie określić ich gatunkowo. Znajdziemy w ich muzyce grunge’owy ciężar, stonerową motoryczność i przebojowości cechującą kapele z Wysp Brytyjskich.

 

 

Na swoim koncie mają debiutancką epkę oraz zeszłoroczny longplay “Shindig”, który został nagrany i wyprodukowany przy współpracy z Michałem Kupiczem (realizował płyty takich grup jak Kristen, Olivier Heim, Jerz Igor, KRÓL). “Grupa dość powszechnie uznawana za jedną największych nadziei polskiej sceny gitarowej. Nagrali jeden z najlepszych debiutów.” – pisał o albumie Łukasz Kamiński, z Gazety Wyborczej. Obecnie grupa pracuje nad nowym wydawnictwem. The Saturday Tea to Jan Wiśniewski, Aleksander Makowski, Antoni Orłoś.

 

Ułani Kapitalizmu pochodzą ze Szczecina. To pięciu młodych entuzjastów eksperymentalnego grania. Specjalizują się w żonglowaniu najróżniejszymi stylistykami.  Jest więc noise rock, kraut rock, rock awangardowy, progrock, ślady jazzu, yassu… a nawet ska. Grupa ma na swoim koncie debiut pt. „Plecak Mięsa”, ale w Domku Grabarza zaprezentują już sporą część nowego materiału.

 

 

Koncert będzie 25. odsłoną cyklu koncertowego Tego Słucham, realizowanego przez portal TegoSlucham.pl oraz Klub Storrady. Nad wydarzeniem został objęty patronat przez SzczecinGłówny.org.

 

Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem.

 

Strona wydarzenia na Facrbooku

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również