Gdzie:
Szczeciński Inkubator Kultury, Al. Wojska Polskiego 90
Data wydarzenia:
Wtorek, 10 Grudzień, 2013 - 12:00
Za ile:
wstęp wolny
W najbliższy wtorek na całym świecie obchodzony jest Terra Madre Day, czyli święto matki ziemi. Również szczecinianie będą mogli włączyć się do tej inicjatywy i delektować się lokalnymi produktami. Na spotkanie zaprasza Slow Food Convivium Szczecin.
Spotkanie TERRA MADRE DAY odbędzie się 10 grudnia 2013 r. (wtorek) pomiędzy godz. 12 a 17 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Uczestnicy wydarzenia będą mogli spotkać się i porozmawiać z regionalnymi producentami żywności, posmakować lokalnych i ekologicznych produktów. Szczecin odwiedzi blisko 20 wystawców. Hasło przewodnie tegorocznej edycji TERRA MADRE DAY brzmi "Produkty regionalne i potrawy regionalne". Degustacjom i pokazom towarzyszyć będą pokazy filmów związanych z przemysłem żywieniowy (od godz. 13). Organizatorem wydarzenia TERRA MADRE: regionalna uczta jest Slow Food Convivium Szczecin.
TERRA MADRE DAY, organizowany przez światowy Slow Food, odbywa się już po raz piąty.
Slow Food jest międzynarodową organizacją typu non-profit, która w manifeście określa swój cel jako: "ochrona prawa do smaku". Powstała w 1986 roku we Włoszech i od początku zajęła się szeroko rozumianą ochroną oraz wspieraniem niewielkich regionalnych producentów żywności - szczególnie żywności oryginalnej, produkowanej w sposób niespotykany w innych miejscach na świecie, żywności tradycyjnej, zdrowej i niestety zagrożonej zniknięciem w wyniku coraz bardziej natarczywej ekspansji tego, co na całym świecie znane jest jako fast food. W ciągu 15 lat swego istnienia Slow Food z małego regionalnego ruchu rozrósł się w znacznym stopniu i przekształcił w międzynarodowy ruch, zrzeszający ponad 60 tysięcy członków na wszystkich kontynentach.
Struktura organizacyjna ruchu opiera się na tzw. conviviach, zrzeszeniach osób myślących podobnie, podobnie czujących i w podobny sposób potrzebujących przyjemności ze smakowania - mających wspólny cel: zapewnić sobie i nam wszystkim możliwość pełnego czerpania korzystania z odkryć kulinarnych całej ludzkości. Pierwsze polskie convivium powstało w Krakowie.[czytaj dalej]
Kontakt:
Andrzej Buławski
Przydatne linki:
Foto:
mat. promocyjne