Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Słuchowisko w Teatrze Małym

Gdzie: 
Teatr Mały w Szczecinie, ul. Bogusława 6
Data wydarzenia: 
Czwartek, 7 Kwiecień, 2016 - 19:00
Za ile: 
1 zł

Teatr Mały zaprasza na słuchowisko Tomasza Kaczorowskiego: "Poczta Afanasjewa". Wstęp na podstawie wejściówek (1 zł) dostępnych w kasie Teatru Współczesnego na Wałach Chrobrego 3 oraz w kasie Teatru Małego.

 

 

Druga połowa lat 50. XX wieku. Polska ludowa w (od)budowie po wielkiej wojnie i przesiedleniach. Do Redaktora pewnego krakowskiego tygodnika korespondencję śle tajemniczy Afanasjew z Sopotu. Listy są utrzymane w atmosferze purnonsensu. Ich publikacja cieszy się ogromną popularnością czytelników, do momentu, kiedy sprawą zaczyna interesować się Główny Cenzor. Śledztwo prowadzone przez Cenzora wciąga biednego Redaktora w wir zdarzeń, które w podejrzany sposób przypominają zakrzywioną rzeczywistość z poczty od Afanasjewa: biura, magiczne uliczki Sopotu, molo...

 

Ambicją projektu jest przywrócenie osoby i twórczości Jerzego Afanasjewa – zapomnianego  artysty, jednego z najważniejszych polskich absurdystów – obiegowi myśli literackiej i teatralnej. Projekt został zrealizowany z udziałem finansowym Gminy Miasta Sopot.

 

Scenariusz, reżyseria, realizacja i opracowanie dźwiękowe: Tomasz Kaczorowski

Współpraca realizacyjna: Adrian Amrugiewicz, Agnieszka Wielewska

Muzyka: Michał Jakub Papara

Głosy aktorów Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku: Edyty Janusz-Ehrlich, Jakuba Ehrlicha, Piotra Kłudki, Wojciecha Stachury oraz Kajetana Błażejewskiego.

 

 

Czas trwania słuchowiska: ok. 42 minuty. Premiera odbyła się 8 listopada 2015 roku w kawiarni artystycznej Młody Byron w Sopocie. Rezerwacja, sprzedaż biletów oraz informacje: tel. 091 489 23 23, bow@wspolczesny.szczecin.pl. Kasa teatru przy Wałach Chrobrego 3 czynna: wtorek - sobota: 9:00 - 19:00.

Foto: 
materiały prasowe

Zobacz również