Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Sobota z flamenco? Free Blues Club zaprasza!

Gdzie: 
Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20
Data wydarzenia: 
Środa, 2 Październik, 2013 - 18:30
Za ile: 
35zł / 45zł

Śpiew, taniec i gitara, czyli flamenco w najlepszym wykonaniu - LOS PAYOS Compañia Flamenca - Flamenco Tres.

LOS PAYOS Compañia Flamenca - Flamenco Tres
W składzie: 
JOSÉ IGNACIO GONZÁLEZ-SANTIAGO (Hiszpania - Kadyks) - śpiew
MARTA ROBLES - taniec 
ARTURO "EL POLACO" MUSZYŃSKI - gitara flamenco 

Sztuka flamenco narodziła się przed wiekami jako folklor Cyganów zamieszkujących południową prowincję Hiszpanii – Andaluzję. Dziś flamenco prezentowane jest przez profesjonalnych artystów w najbardziej prestiżowych teatrach świata. Znani twórcy filmowi i telewizyjni poświęcają flamenco swoje dzieła a wielkie miasta europejskie organizują własne festiwale flamenco. W ten sposób początkowo prymitywna sztuka ludowa wkroczyła na stałe do sfery kultury wyższej, stając się uniwersalnym językiem jednoczącym ludzi różnych narodowości.
 
Grupa „LOS PAYOS” obecna na rynku od 18 lat, z racji   swojego kunsztu reprezentuje Polskę na zagranicznych festiwalach flamenco (m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Czechach, na Słowacji itd.) prezentując muzykę opartą o najznakomitsze współczesne wzorce tej sztuki.  Znakiem rozpoznawczym zespołu jest dbałość o formę i styl utworów (zawsze występują ze śpiewakami z Andaluzji). Liderzy grupy Marta Robles i Arturo "El Polaco" od wielu lat prowadzą najlepszą w kraju szkołę tańca i gitary flamenco "TRIANA" a o ich walorach artystycznych niech świadczy fakt, iż jako pierwsi i jedyni w historii Polacy wystąpili na jednym z największych festiwali flamenco w Hiszpanii ( lipiec 2006 - Jimena de la Frontera).
 
Więcej o grupie na stronie www.lospayos.com

Foto: 
mat. organizatora

Zobacz również