Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

SZPAK po raz dziewiąty!

Gdzie: 
Różne miejsca
Data wydarzenia: 
Piątek, 27 Listopad, 2015 - 18:00 do Niedziela, 29 Listopad, 2015 - 19:00
Za ile: 
15-90 zł

SZPAK uwije swoje komediowe gniazdo w Szczecinie już po raz dziewiąty w dniach od 27 do 29 listopada. Inicjatywa od ubiegłego roku rozszerza swoją formułę o inne niż tylko kabaret środki artystycznego wyrazu, takie jak muzyka, teatr, sztuki audiowizualne czy spektakle dla dzieci, tworząc tym samym szeroko pojęty Festiwal Komedii.

W ramach najnowszej edycji wydarzenia poza częścią konkursową, w której po raz pierwszy pełnoprawne miejsce zajmie konkurs stand-up’u, odbędzie się więc koncert zespołu Łąki Łan, spektakl improwizowany dla dzieci, monodram Wojciecha Tremiszewskiego –  jednego z dawnych członków Kabaretu LIMO oraz prawdziwa gratka dla miłośników teatru – przedstawienie “Kwartet dla czterech aktorów” z topowymi gwiazdami polskiej sceny: Janem Fryczem, Janem Peszkiem i Andrzejem Grabowskim.

 

W części konkursowej 9. Festiwalu Komedii SZPAK 2015 po raz pierwszy odbędzie się osobny konkurs stand-up’u, gdzie swoich sił spróbują Rafał Banaś, Bartosz Marciniak, Łukasz Zaczek, Darek Gadowski, Adam Bendler i Rafał Pacześ, zaś gwiazdą wieczoru będzie zwycięzca 7. SZPAKA - Karol Kopiec.  W konkursie kabaretów powalczą kabaret Czołówka Piekła, kabaret Inaczej, kabaret Dabz, Szymon Łątkowski i Antoni Gorgoń Grucha. Jako gwiazda wieczoru zabłyśnie kabaret 44-200, który zdobył Nagrodę Publiczności SZPAKA 2014.

 

27 listopada

18.00 | Klub LULU, ul. Partyzantów 2 | bilety: 25 zł / 30 zł (przedsprzedaż/dzień wydarzenia)

Konkurs stand-up: Rafał Banaś, Bartosz Marciniak, Łukasz Zaczek, Darek Gadowski, Adam Bendler, Rafał Pacześ. Gwiazda wieczoru – Karol Kopiec (zwycięzca 7. SZPAKA.) Prowadzenie – Grzegorz Dolniak.

Jury: publiczność

Po raz pierwszy na SZPAK-u odbędzie się oddzielny konkurs stand-up’u. Stand-up już od kilku lat gości na Festiwalu, a w tej edycji zyskuje miano równoprawnego z kabaretowym konkursu. Podczas wieczoru na scenie pojawi się 6 komików z całej Polski, którzy zaprezentują swoje najlepsze programy: Rafał Banaś, Bartosz Marciniak, Łukasz Zaczek, Darek Gadowski, Adam Bendler, Rafał Pacześ. Dodatkowo w roli jurorów wystąpi publiczność, bo to widzowie zadecydują o tym, kto stanie na podium. Gwiazdą wydarzenia będzie najbardziej odjechany komik, który absurdem zaraża jak mało kto, ulubieniec publiczności Karol Kopiec, który swoim humorem wygrał 7. SZPAK-a.

 

21:00 | Dom Kultury Słowianin, ul. Korzeniowskiego 2 | bilety: 30/35 zł (przedsprzedaż/dzień wydarzenia)

Koncert zespołu Łąki Łan

Łąki Łan to zespół, który zrodził się na Jam Sessions w warszawskich klubach. Granie na żywo mają we krwi. Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie, a studio jest tylko jego dopełnieniem. Muzycy słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko – międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści. Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision, Montreux Jazz Festival, Coke Live Music Festival, Heineken Open’er Festival, Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock.

 

Skład Łąki Łan to: POŃ KOLNY aka Jarosław Jóźwik – piano; BONK aka Michał Chęć – gitara, voc.; MEGA MOTYL aka Piotr Koźbielski – drums, voc.; PAPRODZIAD aka Włodzimierz Dembowski – voc.; ZAJĄC COKICTOKLOC aka Bartek Królik – bass, key., voc.; JEŻUS MARIAN aka Marek Piotrowski – key.

 

 

28 listopada 

12.00 | Dom Kultury 13 Muz, pl. Żołnierza Polskiego 2 | bilety: przedsprzedaż (dziecko / opiekun): 15/15 zł, w dniu wydarzenia 20/20 zł

SZPACZEK DLA DZIECI. Teatr Improwizowany Peleton – ImproBaja, spektakl dla dzieci w wieku od 4 lat

 

ImproBaja to spektakl, w którym nie ma gotowego scenariusza, a wszystko co dzieje się na scenie jest wymyślane na oczach widzów. Na początku, wspólnie z dziećmi, wymyślani są bohaterowie bajki. Następnie aktorzy - improwizatorzy z grupy Peleton, improwizują ich przygody. W trakcie spektaklu widzowie wielokrotnie proszeni są o pomoc - poradę, wymyślenie kolejnej postaci, a nawet asystę na scenie. To czyni każdy spektakl wyjątkowym i niepowtarzalnym. Twórcami spektaklu jest grupa Peleton, czyli teatr improwizacji, który powstał w Gdańsku w 2013 roku. Tworzą go aktorzy niegdyś Teatru Wybrzeżak, a później grupy improwizacyjnej W Gorącej Wodzie Kompani. Poza improwizowaniem na scenie zajmują się dramą, pedagogiką, psychologią, w składzie jest także muzyk oraz były aktor Kabaretu Limo. Skład: Ewa Czernowicz, Karolina Rucińska, Małgorzata Tremiszewska,

Jakub Śliwiński, Hubert Świątek i Wojciech Tremiszewski.

Czas trwania spektaklu : 45min

Obsada: Ewa Czernowicz, Małgorzata Tremiszewska, Wojciech Tremiszewski

Muzyka: Hubert Świątek
 

 

18.00 | Dom Kultury Słowianin, ul. Korzeniowskiego 2 | bilety: 25/30 zł (przedsprzedaż/dzień wydarzenia)

Konkurs kabaretowy: kabaret Czołówka Piekła, kabaret Inaczej, kabaret Dabz, Szymon Łątkowski, Antoni Gorgoń Grucha. Gwiazda wieczoru – kabaret 44-200. Prowadzenie – Piotr Gumulec.

Jury: Tomasz Jachimek, Leszek Jenek, Bartosz Kasperkowicz (ornitolog)

Najlepsze kabarety młodego pokolenia w Szczecinie! Młodzi gniewni, którzy już niebawem zajmą miejsce na największych polskich estradach. Szpakowy konkurs to kilkugodzinna dawka humoru na najwyższym poziomie. Jak co roku, tak i teraz na scenie zaprezentowane zostaną przeróżne formy kabaretu, od one man show po klasyczne programy kabaretowe. W konkursie udział weźmie 5 zespołów i solistów, a na deser występ gwiazdy wieczoru – zdobywców Nagrody Publiczności SZPAK-a 8 – kabaretu 44-200.

 

21:00 | Dom Kultury Słowianin, ul. Korzeniowskiego 2 | bilety: 15/25 zł (przedsprzedaż/dzień wydarzenia)

Monodram Wojciecha Tremiszewskiego

"Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej” to przezabawny monodram Wojciecha Tremiszewskiego, trójmiejskiego aktora i reżysera związanego z niegdysiejszym Kabaretem LIMO.

Roku Pańskiego 2011-go wielki nasz Adam Mickiewicz zstępuje na padół w ciele nowym. Czy powodem poetycka ambicja, czy nuda panująca w niebiesiech, a może ponowny zew mesjanistyczny i troska o Polaków u początków XXI wieku - sam On nie jest pewny.

Pewnym natomiast, że znalazł menadżera i próbuje wgryźć się ze swoją wrażliwością i natchnieniem w nowoczesną rozrywkę. Może poprowadzi tokszoł, może zagra w reklamie, może w serialu, może uczyni wielkie, świetliste szoł we współpracy z klejnotem muzyki narodowej Rubikiem i niekwestionowanymi gwiazdami Jukendensa…

 

29 listopada

19.00 | Teatr Lalek Pleciuga, pl. Teatralny 1 | bilety: 80/90 zł (przedsprzedaż/dzień wydarzenia)

SPEKTAKL FINAŁOWY: Kwartet dla czterech aktorów

reżyseria: Mikołaj Grabowski

występują: Jan Peszek, Jan Frycz, Mikołaj Grabowski, Andrzej Grabowski

Teatralny klasyk w gwiazdorskiej obsadzie na finał Festiwalu Komedii SZPAK. Najlepsi polscy aktorzy w mistrzowskiej sztuce Bogusława Schaeffera. Fantastyczna komedia i popis aktorskiego kunsztu, którego nie można przegapić.

Miłośnicy teatru i muzyki lubią wracać do historii o czterech aktorach poszukujących na oczach widzów sensu dla swego życia, dla teatru i sztuki jako takiej. Cały smak tkwi w tym, że tekst i zarysowana sytuacja dramatyczna są zaledwie partyturą dla improwizujących artystów. Oto znakomite aktorstwo, atmosfera "półprywatności", zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki - w efekcie oryginalne, dowcipne widowisko, co wieczór inne.


Strona festiwalu na Facebooku

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również