Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Tennis Music Festival w ramach Pekao Szczecin Open (16-21 września)

Gdzie: 
namiot festiwalowy przy kortach, Al. Wojska Polskiego 127
Za ile: 
wstęp wolny

Porcja naprawdę dobrej muzyki, czyli impreza towarzysząca turniejowi tenisowemu Pekao Szczecin Open. Koncerty rozpoczynają się w codziennie po zakończeniu meczu dnia.

Dziś (16. września) zagrają Adam Bałdych i Imaginary Quartet. Adam Bałdych - skrzypek, kompozytor i producent muzyczny. Przez wielu krytyków uznawany za nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej oraz wirtuoza skrzypiec. Koncertuje od 16 roku życia; współpracuje z wybitnymi artystami europejskiej sceny muzycznej w ramach różnych projektów artystycznych. W czerwcu 2012 roku Bałdych wydał premierowy album Imaginary Room. Artyście towarzyszyć będą Paweł Tomaszewski, Michał Barański i Paweł Dobrowolski.

17. września Tennis Music Festiwal zaprasza na koncert Miloopa, zespołu sprawnie poruszającego się po obszarach szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Zespół ma na koncie trasy koncertowe we Francji, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii, Holandii, Szwecji, Czechach i Słowacji. Ostatni, wydany w listopadzie 2011 roku album Optica, definitywnie odrzuca klasyczne bariery gatunków muzycznych, tworząc wielowymiarową przestrzeń, w której klimat zmienia się bardzo dynamicznie.

W środę, 18. września, w namiocie festiwalowym zagości Ela Adamiak – piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która od wielu lat zajmuje czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Artystka nagrała siedem płyt, z których każda, zdaniem koneserów i krytyków muzyki, okazała się muzycznym sukcesem. Eli Adamiak towarzyszyć będzie trzyosobowy zespół w składzie: Piotr Goljat (fortepian, śpiew), Sebastian Ruciński (gitara) i Piotr Górka (kontrabas).

Czwartego dnia festiwalu (19. września), na scenie Pekao Szczecin Open wystąpi litewski zespół Pievos. Kapela, choć mocno kojarzona z folklorem i folk-rockiem, zahacza również w swej twórczości o wiele innych gatunków muzycznych: rock, blues, funky, jazz, metal, a także poezję śpiewaną. Na szczególne uznanie zasługuje niesamowity, oszałamiający i niezwykle silny głos wokalistki, Virgini.

Na ostatni dzień festiwalu (21.września, sobota), organizatorzy Tennis Music Festival przygotowali nie lada gratkę – występ Natalii Natu Przybysz, wraz z projektem Kozmic Blues. Projekt ów powstał z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin i zdążył na dobre zachwycić polską publiczność. Kozmic Blues prezentowany był już podczas letnich festiwali (czym zyskał ogromną rzeszę fanów), m.in. Przystanek Woodstock, Męskie Granie, a także podczas trasy koncertowej.

WSTĘP WOLNY NA KORTY OD 20.30!

Koncertom patronują:
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Polska Żegluga Morska Szczecin

Foto: 
mat. organizatora

Zobacz również