Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Urodziny BNO w Filharmonii

Gdzie: 
Sala Kameralna, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, ul. Małopolska 48
Data wydarzenia: 
Sobota, 21 Maj, 2016 - 19:00
Za ile: 
25/40 zł

Urodzinowy koncert Baltic Neopolis Orchestry z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie wyjątkowo upłynie oprawie Sali Kameralnej Filharmonii w Szczecinie. Jako solista wystąpi znakomity skrzypek, dyrektor artystyczny pierwszej w pełni profesjonalnej orkiestry symfonicznej w Indiach - Marat Bisengaliev.

Baltic Neopolis Orchestra kończy w maju 8 lat. Urodzinowy koncert z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie wyjątkowo odbędzie się w Sali Kameralnej Filharmonii w Szczecinie. Solistą będzie znakomity skrzypek Marat Bisengaliev, dyrektor artystyczny pierwszej w pełni profesjonalnej orkiestry symfonicznej w Indiach. Koncertmistrz sam dobrał repertuar koncertu, który z pewnością wprawi wszystkich słuchaczy w szampański nastrój.

 

Marat Bisengaliev urodził się w 1962 roku w Kazachstanie, a zadebiutował w wieku dziewięciu lat. Studia odbywał w Konserwatorium Czajkowskiego w Moskwie u wybitnych nauczycieli - Borisa Belinki i Valerego Klimova. Jest zwycięzcą wielu konkursów m.in. Międzynarodowego Konkursu Bachowskiego w Leipzig (1988), Międzynarodowego Konkursu Nicanor Zabaleta w Hiszpanii (1991), otrzymał także specjalną nagrodę za najwybitniejszy występ w konkursie. Najważniejszy kontrakt płytowy podpisał w 1991 roku z Naxos and Marco Polo. Jego nagranie Koncertu Mendelssohna z towarzyszeniem Northern Sinfonia zostało wybrane przez krytyków Gramophone płytą roku 1998. Fanfare natomiast nominował jego nagranie koncertu Havergala Briana z BBC Scottish Symphony Orchestra jako płytę roku 1994. Muzyk zdobył Złotą Płytę za album Telp, który miał premierę w londyńskim Royal Albert Hall. W 2000 roku zdobył zaś nagrodę Independent Platinum Tarlan Award i Medal Honorowy od kazachskiego rządu.

 

W 2003 roku założył West Kazakhstan Philharmonic Orchestra. Pierwsza płyta Orkiestry, "Requiem" Karla Jenkinsa, był na pierwszym miejscu Classical Artists Chart in the British Classic FM Magazine Hall of Fame. W 2006 roku Bisengaliev został dyrektorem artystycznym indyjskiej Symphony Orchestra (SOI), czyli pierwszej w pełni profesjonalnej orkiestry symfonicznej w kraju. W 2009 został ogłoszony Człowiekiem Roku 2009, a w 2010 Człowiekiem Dekady w Kazachstanie.

 

 

Strona wydarzenia na Facebooku

 

Bilety na koncert w cenie 40 zł (normalny) i 25 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) do nabycia w punktach sprzedaży bilety.fm oraz w Szczecińskim Inkubatorze Kultury przy al. Wojska Polskiego 90.

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również