Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Warsztaty _produkcja muzyki elektronicznej #prowadzenie_Kuba Sojka

Gdzie: 
13 muz Plac Żołnierza Polskiego 2
Data wydarzenia: 
Czwartek, 20 Marzec, 2014 - 16:00 do Piątek, 21 Marzec, 2014 - 12:00
Za ile: 
99 zł

Podczas 6. edycji Festiwalu Sztuki Digitalnej digital_ia 14, odbęda sie warsztaty z produkcji muzyki elektronicznej, które poprowadzi Kuba Sojka. 

Celem warsztatów jest zdobycie wiedzy z zakresu produkcji elektronicznej. Uczestnicy dowiedzą się, jak połączyć technologię analogową i cyfrową, jak pracować równolegle w tych dwóch środowiskach, jak wykorzystać instrumenty muzyczne i urządzenia audio do wzbogacania nagrań, jak nimi sterować za pomocą cyfrowych narzędzi, by uzyskać ciekawe efekty.
 
Na przykładzie programu Ableton Live, uczestnicy będą mogli nabrać doświadczenia w produkcji muzyki oraz  nauczyć się, jak optymalnie wykorzystać swój hardware oraz kontrolery midi. Finałem warsztatów będzie pokaz, podczas którego każdy z uczestników będzie mógł wykorzystać swoją nowo nabytą wiedzę, podczas wspólnego występu live. 
 
Po zakończeniu warsztatów organizatorzy zaprszaja na dalszą część wydarzeń festiwalowych. W trakcie występów muzyków sztuka cyfrowa spotka się ze sztuką wizualna. Wystąpi legenda polskiej elektroniki Jacek Sienkiewicz. Całość dopełnią wizualizację z elementami mappingu 3D autorstwa szczecińskiego artysty sztuk wizualnych - BF'a:
21.03.2014_ poziom 1_wstęp wolny
21.13 Sound Conversions (Szczecin)
23.13 MoName (Black Cookies)/poziom 1 / wstęp wolny
00.33 Kuba Sojka (Mathematics Rec./Matrix Rec.) / pokaz powarszatowy
01.03 Kuba Sojka (Mathematics Rec./Matrix Rec.) / live 
02.03 Jacek Sienkiewicz (Recognition Rec.) / live
 
Kuba Sojka to młody producent, live performer i muzyk pochodzący z Mysłowic, jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej.
 Pierwsze eksperymenty muzyczne zaprezentował w 2007 roku pod pseudonimem Psi-Acoustic. Po dwóch latach nawiązał współpracę z legendarną wytwórnią z Detroit, Matrix Records, dla której nagrał muzykę w stylu detroit techno, deep house, acid house, minimal, tech-house i future jazz. Kolejne, nieco bardziej jazzowe i soulowe produkcje ukazały się w chicagowskiej wytwórni Mathematics Recordings. Na EP "Bright shadow of a star" było już słychać zalążki future jazzu, a album "Mysterious intrigue", wydany na 2x12", znakomicie połączył artystyczny świat jazzu z klubowym i undergroundowym brzmieniem detroit techno i chicago house. Muzyk miał również okazje współpracować  z takimi wytwórniami jak Minimalsoul Recordings czy Souliner.

.
 
Szeroki zakres umiejętności muzycznych Kuba prezentuje podczas niezwykle żywiołowych i dynamicznych występów na żywo. Publiczność docenia jego plastyczność muzyczną oraz umiejętność improwizacji. Regularnie prezentuje muzykę w polskich klubach i na festiwalach, coraz częściej można go również usłyszeć za granicą. Jego działalność muzyczna nie ogranicza się jedynie do występów. Za pomocą swojej twórczości chce zachęcić ludzi do szukania nowych brzmień oraz dobrej estetyki w muzyce.
 
Kuba Sojka prowadził również wykłady na temat kreowania brzmienia oraz syntezy dźwięku podczas warsztatów Red Bull Music Academy Bass Camp w Warszawie oraz autorskie warsztaty w katowickim Rondzie Sztuki.
 

PLAN WARSZTATÓW:

Dzień 1 // Czwartek 20.03 // 16.00 – 23.00 // Sala Kominkowa 13muz 
 
– kreowanie barw na syntezatorach oraz szukanie brzmień
– wykorzystywanie samplingu, manipulacja dźwiękiem
– praca nad miksem oraz premastering
– konfiguracja domowego studia (routing audio, połączenia midi oraz zastosowanie midi)
– wykorzystanie analogowych i zewnętrznych instrumentów do wzbogacenia nagrań
– przetwarzanie cyfrowe analogowego źródła dźwięku
 
Dzień 2 // Piątek 21.03 // 12.00 – 20.00
 
Wspólna praca nad projektem live
 
00:33 Prezentacja projektu // Sala Kominkowa 13 muz
 
 
 
CENA WARSZTATÓW: 99 PLN/OS
ILOŚĆ MIEJSC:10
20.03.2014 16:00-23:00
21.03.2014 12:00-20:00
WYMAGANY POZIOM UCZESTNIKÓW: ŚREDNIOZAAWANSOWANY
UCZESTNICY PRACUJĄ NA WŁASNYCH KOMPUTERACH
ZGŁOSZENIA: radoslaw@jaczminski.pl , tel. 783 006 700
 
 
 
Foto: 
Mat. organizatora

Zobacz również