Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

MEDIA LAB 5: TOMASZ WIECH & PAWEŁ ŻUKOWSKI

Gdzie: 
Trafo - Trafostacja Sztuki, ul. Świętego Ducha 4
Data wydarzenia: 
Piątek, 28 Sierpień, 2015 - 19:00 do Niedziela, 25 Październik, 2015 - 19:00

W piątej odsłonie cyklicznego programu TRAFO MEDIA LAB zobaczymy prace dwóch polskich artystów: Tomasza Wiecha i Pawła Żukowskiego. Ich działania, choć różne pod względem formalnym, łączy temat prac czyli Polska.

Tomasz Wiech (ur. 1979), z wykształcenia politolog. Ukończył studia w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz Narodowego Centrum Kultury (Młoda Polska, 2011). W latach 2004-2010 związany był z Gazetą Wyborczą. Laureat nagrody w konkursie World Press Photo (2009). Jego materiał o współczesnej Polsce znalazł się w finale konkursu Leica Oscar Barnack Award 2011 oraz Magnum Expression Award 2011. W 2012 roku wydał książkę Polska. W poszukiwaniu diamentów. Jego zdjęcia pokazywane były w Polsce, na Litwie, w Czechach, Francji, Belgii oraz w Portugalii.
Więcej informacji: tomaszwiech.com

Paweł Żukowski (ur. 1979), artysta, kurator, manager kultury. Przed rozpoczęciem studiów przez wiele lat pracował jako fotoedytor w wysokonakładowych kolorowych magazynach. W 2013 roku ukończył wydział fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Oprócz fotografii porusza się swobodnie w wielu technikach obrazowania, takich jak malarstwo, performans czy wideo. Jego prace pokazywane były między innymi w Trafostacji Sztuki (Szczecin), Galerii Siłownia (Poznań), CK Zamek (Poznań), MS2 (Łódź), Lookout Gallery (Warszawa), Galerii Nowa (Poznań), Galerii Miejskiej Arsenał (Poznań), Galerii Sztuki 13 Muz (Szczecin), Cvernówka Gallery (Bratysława) czy Centrali (Birmingham).
Więcej informacji: pawelzukowski.com

TRAFO MEDIA LAB jest to druga, po TRAFO PLUG IN: PROJECT ROOM, cykliczna seria wystaw w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, która prezentuje dialog dwóch popularnych mediów: wideo i fotografii. Program bada ich funkcję, kontekst i rolę oraz analizuje wzajemne relacje. Pokazuje, gdzie kończą się granice obu mediów, a gdzie mogą być one przekraczane. Celem jest również wywołanie dyskusji na temat miejsca wideo i fotografii w kontekście dominujących obecnie tendencji opartych na przekazie cyfrowym czy wirtualnym.

http://www.trafo.org/index/exhibition/id/207

Foto: 
materiały organizatora

Zobacz również