Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Wojtek Mazolewski Quintet jako zapowiedź Jazz i Teatr '17

Gdzie: 
Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34
Data wydarzenia: 
Piątek, 5 Sierpień, 2016 - 20:00
Za ile: 
60 zł

Jazz i Teatr to nowa marka artystycznych zdarzeń na Pomorzu Zachodnim. Będą to edukacyjne i inspirujące spotkania dla osób w różnym wieku i w różnym stopniu wtajemniczenia w temat. 

 

Jazz i Teatr 2016 to preludium działań realizowanych na większą skalę w kolejnych latach, w których naturalną płaszczyzną wymiany artystycznych doświadczeń stanie się Wyspa Ostrów na Jeziorze Siecino na przepięknym Pojezierzu Drawskim. To tam właśnie przez trzy dni odbywać się będą warsztaty, spotkania, prelekcje i inne aktywności na świeżym powietrzu. Wszystko w rytmie: rano - otwarte zajęcia, wieczorem - koncerty i spektakle. Całość pod osłoną nieba i w przepięknych okolicznościach przyrody w roku 2017.

Póki co jednak, tegoroczny Jazz i Teatr w swoim wstępie do większej całości odbędzie się w samym sercu Pomorza Zachodniego - na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

 

Jazz i Teatr 2016 to koncert jednej z najciekawszych grup jazzowych ostatnich lat. Wojtek Mazolewski Quintet to reprezentant polskiego jazzu w najlepszym wydaniu - z jednej strony nawiązujący do klasycznych brzmień polskiego jazzu, z drugiej strony tworzący muzykę świeżą, zrozumiałą dla młodej publiczności. Wyprzedane bilety, owacje na stojąco, entuzjastyczne recenzje tak trasa kwintetu Wojtka Mazolewskiego promująca płytę „Polka”, która osiagneła status “Złotej Płyty”. Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów.

 

„..Gdyby muzyka wiata mogła mie przedrostek „nu-„, właśnie ukazała się pierwsza pozycja nurtu.” Piotr Metz, Wprost

„Mazolewski zredeniował jazzową formę i nadał jej nowoczesny kształt oraz otworzył słuchacza na, do tej pory uznawaną za hermetyczną, odmianę muzyki. Oswoił jazz i wprowadził go na listy przebojów, telewizyjne ekrany oraz ... łamy prasy popularnej.” Gazeta Wyborcza 

 

Strona wydarzenia na Facebooku

Bilety w cenie 60 zł do nabycia na bilety.fm.

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez portal SzczecinGłówny.org.

 

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również