Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

5. edycja Kids Love Design w Trafo

Gdzie: 
Trafostacja Sztuki, ul. Świętego Ducha 4
Data wydarzenia: 
Piątek, 6 Maj, 2016 - 19:00 do Czwartek, 26 Maj, 2016 - 19:00
Za ile: 
wstęp wolny

5. edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN skupia się na 5 zmysłach człowieka. W tym roku jeszcze więcej miejsca zajmuje doświadczanie przez zabawę, mniej prezentowanie sztuki i designu.

O FESTIWALU

Od 5 lat festiwalowi niezmiennie towarzyszy hasło Dla dzieci o designie dorosłych. Dorośli o designie dla dzieci. KIDS LOVE DESIGN rokrocznie oswaja z pojęciem designu w sposób przystępny i swobodny. Poprzez aranżację przestrzeni wystawienniczej tworzy miejsce do wspólnej zabawy, nauki oraz doświadczania tego, czym design jest. Najmłodszym uzmysławia, że każdy przedmiot, który nas otacza, został kiedyś zaprojektowany. A projektantom – potrzeby i oczekiwania młodego odbiorcy w stosunku do projektowanych rzeczy. Kolejna edycja to także kontynuacja działań społecznych ujętych w zdaniu: Design dla dzieci, znaczy design w służbie dzieciom. Organizator festiwalu – Fundacja ARTmosphepre – pokazuje jak mądrze wykorzystany design potrafi odmienić jakość życia młodych ludzi. Do udziału w festiwalu ponownie zaproszeni zostali znani specjaliści w dziedzinie designu.
 

CO NAS CZEKA?

5. edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN skupia się na 5 zmysłach człowieka. W tym roku jeszcze więcej miejsca zajmuje doświadczanie przez zabawę, mniej prezentowanie sztuki i designu. Najważniejszym punktem programu tegorocznej edycji będzie wystawa „PROJEKT CZŁOWIEK _ DIZAJN MA SENS(5S)” (ang. „senses” – zmysły). Ukazuje ona aspekty projektowania oraz podstawowe cechy polskiego designu w kontekście zmysłów człowieka. Na wystawę składają się obiekty materialne, animacje, ilustracje, jednak przede wszystkim doświadczenia interaktywne. Każdy element wystawy wprowadza w fascynujący świat doznań. W trakcie 5. edycji odbędą się także warsztaty kierowane do różnych grup wiekowych oraz kontynuowany będzie projekt społeczny COMMON ROOM.
 

INFO

5. edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN rozpoczyna się 6 maja 2016 roku. W jej trakcie wystawy, warsztaty i projekty społeczne. Udział w festiwalu jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych. Szczegółowy harmonogram dostępny na stronie internetowej festiwalu.
 
---
 
Wernisaż
6 maja 2016 - godz. 19:00
 
Wystawa
6.maja - 26.maja 2016
wtorek - niedziela 11:00-19:00
 
Kurator: Beata Kuracińska
Organizator: Fundacje Artmosphere
 
Wstęp wolny
 
Foto: 
materiały organizatora

Zobacz również