Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Dr Misio w Słowianinie

Gdzie: 
Dom Kultury Słowianin, ul. Korzeniowskiego 2
Data wydarzenia: 
Czwartek, 25 luty, 2016 - 19:00
Za ile: 
39/49 zł

Dr Misio wraca do Szczecina. Tym razem zespół wystąpi 25 lutego w Słowianinie. Przed Arkiem Jakubikiem i jego grupą wystąpią BE.MY oraz Curcuma.

Dr Misio tworzą panowie po czterdziestce, ze sporym doświadczeniem na karku. Frontman, Arkadiusz Jakubik, to aktor ( Drogówka, Dom Zły ), który w przeszłości parał się też śpiewaniem. Współtworzący z nim większość kompozycji Paweł Derentowicz zaczynał w zespole Edyty Bartosiewicz. Za warstwę literacką odpowiada zaś Krzysztof Varga, który może nie kojarzy się z tekstami piosenek, ale wydał kilka rock'n'rollowych powieści, z Tequilą na czele (a jest tu jeszcze liryka Marcina Świetlickiego). Powiedzmy więc, że mamy do czynienia z literacko-muzyczną supergrupą. Teksty zespołu to porcja mocnej poezji, oscylującej wokół tematów ostatecznych i zarazem łapiącą kawałek naszej współczesności, ich ponury klimat bywa perwersyjnie wciągający. Niezależnie od wieku i płci słuchacza. Towarzyszy temu muzyka z pogranicza garażowej alternatywy, zimnej fali i konkretnego rockowego łojenia. O wykonaniu nie ma się co rozpisywać – ZAWODOSTWO !!! Ważne, że Jakubik jako wokalista jest wiarygodny. Nie ma tu żadnej aktorskiej presady i mało który rockman ma tak wyrazistą dykcję...

 

 

Zespół BE.MY to dwóch braci Elie i Mattia urodzonych we Francji, w Tuluzie, ale mających polskie pochodzenie. Ich przygoda z muzyką rozpoczęła się w szkole muzycznej niedaleko rodzinnej miejscowości, gdzie Elie w wieku 9, a Mattia 7 lat, rozpoczęli grę na instrumentach: perkusji i gitarze. Jednym z pierwszych sukcesów była wygrana w lokalnym festiwalu muzycznym w Bordeaux. Bracia otrzymali nagrodę w kategorii najlepszy zespół a także nagrodę publiczności i jury.Po uzyskaniu dyplomu z literatury w Bordeaux, Elie postanowił kontynuować edukację muzyczną. Przeprowadził się do Anglii i rozpoczął studia w prestiżowej szkole Academy of Contemporary Music. Młodszy brat Mattia poszedł w jego ślady. Podczas pobytu w Anglii wzięli udział w konkursie Black XS Livesound organizowanym przez Paco Rabanne. Z rąk jury otrzymali zaproszenie do występu przed zespołem Two Door Cinema Club w Londynie.

 

Elie i Mattia podczas pobytu w Polsce (czerwiec 2013) wzięli udział w castingu programu talent show Must Be The Music. Bardzo pozytywne reakcje jury i fanów programu spowodowały, że muzycy zdecydowali się we wrześniu 2013 roku zamieszkać w rodzinnym kraju swoich rodziców. W rezultacie dostali się do finału i zajęli drugie miejsce w programie. Kora mówiła o nich w finale: "Energia, czar, kompozycja, zgranie, inteligencja - wszystko na najwyższym poziomie. Do tej pory zespołu na tak profesjonalnym poziomie jeszcze nie było...". Adam Sztaba skomentował ich występ słowami: "Tak by grali Beatlesi, gdyby grali dzisiaj".


 

Curcuma jest dobrze znana nie tylko szczecińskiej publiczności. Zespół prezentuje post grunge połączony z nowoczesną, hadrockową alternatywą. Ma na koncie dziesiątki koncertów w całej Polsce, w tym na przystanku Woodstock, kilka EP-ek i dwa klipy do utworów Gwóźdź i Było. W pierwszej części 2016 roku światło dzienne ujrzy ich kolejny obrazek promujący płytę EP Nowe służby porządkowe.

 

 

Strona wydarzenia na Facebooku

Bilety w cenie 39 zł (przedsprzedaż) i 49 zł (w dniu koncertu) do nabycia w klubie i na jej stronie oraz na bilety.fm. 

 

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również