Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Drekoty + Żółte Kalendarze w Odra Zoo

Gdzie: 
Odra Zoo, ul. Krzysztofa Kolumba 4
Data wydarzenia: 
Piątek, 25 Październik, 2013 - 21:15
Za ile: 
20 PLN

Zespół niebanalny, zbierający same pochlebne recenzje, występujący na najbardziej docenianych polskich festiwalach muzycznych, wystąpi w Szczecinie.

Drekoty to zespół założony w 2011 roku przez Olę Rzepkę, perkusistkę i pianistkę znaną z takich zespołów jak Wovoka, Alte Zachen, Pogodno, Graal czy The Complainer.

Aktywność koncertową Drekoty (w składzie Ola Rzepka, Magda Turłaj i Zosz Chabiera) rozpoczęły od nagrody za najlepszą polską piosenkę na Festiwalu Gramy 2011. Potem były koncerty u boku Evangelisty, Julii Marcell, Pustek czy Paristetris, a także obecność na kilku składankach, m.in. Offensywa 4 i Sealesia 2.

Zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, wystąpił na najważniejszych polskich festiwalach (m.in. Off Festival, Opener), a także jako pierwszy (i chyba jedyny dotąd) w pełni żeński skład zagrał podczas
Męskiego Grania
. Aktualnie zespół w składzie Ola Rzepka, Magda Turłaj i Natalia Pikuła pracuje nad nowym materiałem.
Drekoty od początku konsekwentnie poruszają się poza jakąkolwiek systematyką gatunkową. Z trudności zakwalifikowania muzyki Drekoty uczyniły swoje oręże, a ich gatunkiem stał się brak gatunku. Bazowe instrumentarium zespołu to perkusja, klawisze i trzy przeplatające się wokale.

To jest wyjątkowa muzyka - poetycka, inteligentna, a zarazem dzika, surowa. Na płycie zrealizowana z pietyzmem, na żywo wykonywana z impetem. Błyskotliwa, porywająca, zastanawiająca. Brawo.
(Piotr Lewandowski, PopUpMusic)

Ambitna, oryginalna i niepospolita. W całości po polsku. Kiedy ostatnio widzieliście tyle pozytywnych epitetów w opisie jednej płyty?
(Marcel Fraczek, We are from Poland!)

Persentyna to punkowa muzyka współczesna. Punkowa z powodu energii i dezynwoltury, muzyka współczesna – ze względu na przemyślane formy kompozycji, panowanie nad materią muzyczną, otwartość na eksperymenty, czy partie pianina.
(Łukasz Folda, PopUpMusic)

Drekoty są zjawiskiem, jakie zdarza się raz na kilka lat. Poza skalą.
(Jacek Świąder, Gazeta Wyborcza)

Widziałem Drekoty po raz pierwszy, ale nie mam wątpliwości że to jeden z najlepiej prezentujących się na scenie polskich zespołów
(Jakub Knera, Nowe Idzie od Morza)

Jeden z najbardziej oryginalnych debiutów ostatnich lat na polskiej scenie. Wydały niedawno debiutancką płytę „Persentyna”, która wszystkich zachwyca, ale nikomu nie udaje się jej opisać.
(Off Festival)

******************************************************************************

START 21.00

Tax 20 pln

Support

Żółte Kalendarze /Gorzów/

Magda Turłaj - śpiew, instrument klawiszowy, skrzypce
Wojciech Brożek - śpiew, gitara
Maurycy Kiebzak-Górski - bas, instrument klawiszowy, skrzypce
Mrus Lee - kj/techdubmasta/fx

Ich koncerty to entuzjastycznie wykonywana wiązanka nostalgicznych i dynamicznych melodii w stylu elektro folk, melancholik punk z elementami grunge-techno.Bezczelnie przebojowi i niestabilni stylistycznie, na dodatek obrali kultowego patrona. W składzie tej obiecującej grupy jest Waćpan P, Karotka i Maurycy (anTeny, UL/KR, Creska) czyli 100 % sceny gorzowskiej!

http://www.myspace.com/zoltekalendarze
http://soundcloud.com/zoltekalendarzeofficial

Foto: 
mat. organizatora

Zobacz również