Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

"Prąd" w Filharmonii

Gdzie: 
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, ul. Małopolska 48
Data wydarzenia: 
Poniedziałek, 2 Listopad, 2015 - 19:00
Za ile: 
69 - 79 zł

Niemal rok od premiery swojego "Prądu", jeden z najmocniejszych głosów polskiej muzyki wraca do Szczecina. Natalia Przybysz z zespołem wystąpi 2. listopada w Filharmonii.

Dla Natalii Przybysz punktem wyjścia do pracy nad nową płytą była piosenka „Niebieski” z ostatniego wydawnictwa pt. „Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin”. Artystka kontynuuje, więc przygodę z bluesem i klimatem rocka z lat 60. - Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji - mówi Natalia Przybysz, która jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty. Nad produkcją muzyczną pracowała z Jurkiem Zagórskim, gitarzystą z zespołu.

 

Natalia o swojej płycie:

Wszystkie teksty po polsku pisałam sama i są dla mnie bardzo ważne, bo za każdą z piosenek kryje się bardzo konkretne przeżycie. Do jednej z piosenek zaprosiłam Tymona Tymańskiego, który w jednej z naszych prywatnych rozmów powiedział: ”ta płyta to babski Jack White. Dla mnie, to ogromny komplement. W powstanie płyty zaangażował się cały mój zespół - Jurek Zagórski jest producentem i współkompozytorem większości piosenek. Mamy utwór pomysłu naszego gitarzysty Mateusza Waśkiewicza i basisty Filipa Jurczyszyna. Na płycie znaleźć będziemy mogli również piosenki Czesława Niemena i Miry Kubasinskiej. Nowy album to muzyka z pogranicza bluesa i soulu, zakorzeniona zarówno w amerykańskiej tradycji obu gatunków, jak i otwarcie nawiązująca do klasyki polskiego bluesa i rocka z lat 60. i 70.

 

Bilety w cenie 69 - 79 zł zł do nabycia na bilety.fm.

Strona wydarzenia na Facebooku

 

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również