Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Tomek Licak i Radek Wośko promują nową płytę

Gdzie: 
13 muz, pl. Żołnierza Polskiego 2
Data wydarzenia: 
Piątek, 4 Kwiecień, 2014 - 19:30
Za ile: 
10/30 zł

Już 4 kwietnia w Sali Kominkowej 13 muz odbędzie się koncert promujący najnowszą płytę kwartetu Tomasza Licaka i Radka Wośko zatytułowanej "Entrails United". Zapowiada się niezwykły wieczór z jazzem na światowym poziomie.

Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy perkusisty Radka Wośko. Pierwotnie było to trio, w którym, obok założyciela zespołu, znaleźli się również dwaj doskonali duńscy muzycy - pianista Carl Winther oraz basista Martin Buhl. W 2013 roku do grupy dołączył saksofonista Tomasz Licak i tak powstał międzynarodowy kwartet, którego liderzy stawiali pierwsze wspólne jazzowe kroki ponad 10 lat temu w Szczecinie. 
 
Pozytywna energia i wspólne tworzenie zaowocowały nagrodą Grand Prix w konkursie 49. Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu. Tomasz Licak/Radek Wośko Quartet jest jednym z  kilku polsko-duńskich zespołów powstałych w ostatnich latach z inicjatywy polskich muzyków mieszkających w Danii. Warto pokrótce przedstawić członków zespołu:
Tomasz Licak - absolwent Carl Nielsen Academy of Music w Odense. Odbywa obecnie studia podyplomowe w elitarnej Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze.
Radek Wośko - absolwent studiów pierwszego stopnia w Carl Nielsen Academy of Music w Odense, ostatni rok poświęcił rozwijaniu swoich umiejętności mieszkając w Nowym Jorku oraz Ghanie.
Carl Winther - znakomity muzyk młodego pokolenia. Ma na swoim koncie liczne sukcesy w światowych konkursach jazzowych (m.in Getxo Jazz Competition 2011 z własnym trio). Przez ostatnie lata koncertował z muzykami takim jak Jerry Bergonzi czy George Garzone.
Martin Buhl - studiuje obecnie w Jazz Institut w Berlinie pod okiem m.in. Grega Cohena.
 
Debiutancka płyta zespołu jest rezultatem dwóch tras koncertowych, a decyzję o jej powstaniu przypieczętował sukces na wrocławskim festiwalu. Nagrania zostały zarejestrowane w studiu RecPublica w Lubrzy w listopadzie 2013 r., podszas drugiej trasy koncertowej zespołu i stanowią podsumowanie dotychczasowych działań muzycznych kwartetu. Wszystkie utwory znajdujące się na płycie są autorstwa członków zespołu, większość z nich napisana specjalnie z myślą o tym nagraniu.
 
Entrails United, nieco przewrotny tytuł płyty, odnosi się do samej istoty procesu tworzenia. "Zjednoczenie" to także słowo opisujące siłę płynącą ze wspólnego rozwoju muzycznego, ze wspólnego grania, komunikowania się poprzez muzykę. Płyta powstała w wyniku zderzenia silnych osobowości, dla których muzyka jazzowa, improwizowana, jest rodzajem spoiwa, wspólnego języka, który doskonale rozumieją. Głównym źródłem inspiracji jest dla kwartetu wspólne granie, przebywanie na scenie w poczuciu tworzenia nowej wartości, będącej efektem przekraczania własnych umiejętności i orgraniczeń.
 
 
Kwietniowy koncert w Sali kominkowej 13muz będzie częścią ogólnopolskiej trasy promującej krążek kwartetu.
Początek o godzinie 19:30.
 
 
Bilety w cenie 10 zł i 30 zł do nabycia w dniu koncertu w 13muzach. W cenie droższego biletu przewidziana jest płyta "Entrails United".
 
Koncert, podobnie jak wydawnictwo, został objęty patronatem portalu Szczecin Główny.
Foto: 
Mat. organizatora

Zobacz również