Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Współczesny wśród najlepszych

Teatr Współczesny w Szczecinie, jego spektakle i aktorzy, zostali wyróżnieni w najważniejszych rankingach i podsumowaniach ubiegłego sezonu teatralnego w Polsce.

„Życie to sen”  i „Tauryda. Apartado 679” znalazły się w corocznej ankiecie miesięcznika „Teatr”, w której na najwybitniejsze realizacje teatralne w Polsce wskazuje grono krytyków. Spektakl Wojtka Klemma „Życie to sen” został wyróżniony w dwóch kategoriach – „najlepszy spektakl sezonu” i „najlepsza adaptacja teatralna”, autorskie przedstawienie Antoniny Grzegorzewskiej pojawiło się w zestawieniu spektakli z najlepszą scenografią.

 

Powody do radości mają też aktorzy – Beata Zygarlicka i Maciej Wierzbicki oraz reżyserka Anna Augustynowicz, która obsadziła ich w swoim spektaklu „Greta Garbo przyjechała”. Aktorzy znaleźli się w corocznym „Subiektywnym spisie aktorów teatralnych Jacka Sieradzkiego”, który wyróżnia najlepsze kreacje aktorskie ubiegłego sezonu. Beata Zygarlicka za rolę Paulie znalazła się tam pod hasłem „mistrzostwo”, rola Grety Grabo kreowana przez Macieja Wierzbickiego zyskała miano „zwycięstwo”.

 

Dobra passa Współczesnego trwa – już wkrótce zaprezentuje jeden ze swoich najnowszych i najlepszych spektakli ubiegłego sezonu „Życie to sen” na prestiżowym, międzynarodowym festiwalu Dialog-Wrocław. Na festiwal jedzie także Anna Augustynowicz, która weźmie udział w debacie „Teatr i dialog – jaki jest współczesny teatr polski?” z udziałem dyrektorów najważniejszych polskich scen teatralnych: Pawłem Łysakiem, Krzysztofem Warlikowskim, Piotrem Gruszczyńskim, Piotrem Siekluckim i Tomaszem Kireńczukiem.

 

"Życie to sen" będzie można zobaczyć już 27, 28 i 29 września o godzinie 19:00 na Dużej Scenie.

Foto: 
dialogfestiwal.pl

Zobacz również