Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Zbrodnia i kara (prawie) B&W

Jeżeli uważasz, że nakręcenie dobrego klipu wymaga dużej ilości czasu i pieniędzy, to na czas czytania tego tekstu wsadź sobie  te bzdury do kieszeni. Spróbuj uruchomić wyobraźnię: co może powstać z połączenia głosu Jony Ardyn, muzyki chłopaków z Fractal Tree, kreatywności Maćka Mizgalskiego, talentu aktorskiego Macieja Radela i innych młodych-zdolnych? Od wczorajszej premiery efekty ich pracy są ujawnione i upublicznione. Jak wyszło? Zachęcamy do przeczytania recenzji.

Nie jestem entuzjastką chwalenia produktu tylko ze względu na to, że jest on lokalny. Wspaniale jest obserwować jak szczecińska sztuka idzie w świat i zbiera dobre recenzje. Mam nadzieję, że tak stanie się z piosenką „Criminal” i klipem do niej nakręconym. Reżyser teledysku, Maciej Mizgalski, powiedział, że za sukcesem przedsięwzięcia stoi współpraca dużej grupy jego przyjaciół. I tutaj dochodzimy do sedna: zasoby ludzkie są wciąż niedoceniane. Maciej Radel przybył do Szczecina na własny koszt, więc nie mamy do czynienia z kasowym, dofinansowanym z wszech stron dziełem artystycznym.

 

Mimo to całość prezentuje się bardzo dobrze, estetyka klipu jest przemyślana, tworzy spójną całość z kawałkiem „Criminal”. Główny bohater (Maciej Radel) jest zimnym (i szalenie przystojnym) draniem, który zamordował swoją ukochaną (Jonę Ardyn). Choć ani trochę nie żałuje swojego niecnego postępku, przyjdzie mu zmierzyć z tajemniczymi zjawami, które wyrwą go ze stanu równowagi.

 

Jak już wspomniałam, klip bardzo cieszy oko, bo połączenie zimnego miejsca, jakim jest piwnica w  TRAFO Trafostacja Sztuki, z estetyką bazującą na bieli i czerni jest strzałem w dziesiątkę. Jednym przełamaniem kolorystycznym jest strój Jony.

 

Autorką tekstu "Criminal" jest Jona Ardyn, czyli Joanna Maksymowicz. Muzykę napisali Fractal Tree. Kawałek śpiewany jest w języku angielskim. Piosenkarka nie ukrywa, że słowa piosenki zainspirowane są jej negatywnymi przeżyciami z przeszłości. Jona Ardyn uspokoiła publiczność zgromadzoną na premierze, że wydarzenia te ma już za sobą. 

 

Klip kręcony był przez niecałe dwa dni, co powinno wprawić w zakłopotanie wszystkich, którzy hamują swoje kreatywne działania ze względu na brak czasu. Warto jeszcze raz przypomnieć, kto stoi za sukcesem udanej premiery klipu: wspaniała Jona Ardyn, zdolni muzycy z Fractal Tree, firma Technicolor Yawn (kocham Was za nazwę) z Maćkiem Mizgalskim na czele i wiele innych młodych osób, których działania złożyły się na klip „Criminal”. Redakcja Szczecin Główny odwiedziła plan klipu w lutym, relacja i zdjęcia z planu do zobaczenia tutaj.

 

Portal Szczecin Główny objął patronat nad premierą teledysku do kawałka Jony Ardyn i Fractal Tree. Nie zaszkodzi wspomnieć, że grupa Fractal Tree bierze udział w konkursie, w którym walczą o nagranie płyty i koncert w radiowej Trójce, głosy można oddawać tutaj.

 

Foto: 
Kasia Gudaczewska

Zobacz również