Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Adam Makowicz i Kwartet Wilanów w Filharmonii

Data wydarzenia: 
Środa, 3 Grudzień, 2014 - 18:00
Dinozaury jazzu - Adam Makowicz i klasyki - Kwartet Wilanów zagrali 1,5-godzinny koncert będący miksem dwóch światów.

 

Makowicz jest utożsamiany przede wszystkim ze sceną jazzową, jednak na koncercie nie zabrakło również klasycznych kompozycji, m.in. Chopina. Część z klasyków została wykonana w jazzowej aranżacji co pozwoliło na ponowne odkrycie dość mocno już "zużytych" utworów. Sam Makowicz zresztą dość chętnie sięga po repertuar Chopina. W USA wydał nawet płytę poświęconą polskiemu kompozytorowi - w interpretacjach jazzowych. Makowicz sam również komponuje, mimo że jak powiedział nie lubi nazywać się 'kompozytorem'. Artysta dał słuchaczom szansę na zapoznanie się z ułamkiem swojej twórczości dzięki tzw. "kompozycji nr 6".
Cały koncert, chyba z racji swojego "kameralnego" charakteru pozbawiony był 'symfonicznego zadęcia', co zresztą dość często podkreślali artyści zabawnymi wtrąceniami, mimiką czy pół-prywatnymi rozmowami.
 
Mimo że koncert otrzymał przydomek "kameralny", odbył się w sali symfonicznej - tzw. Słonecznej lub jak kto woli "Złotej".
Po koncercie można było spotkać się zarówno z Adamem Makowiczem jak i z członkami Kwartetu Wilanów w sali Księżycowej, gdzie opowiadali o swojej aktualnej drodze artystycznej i planach na przyszłość. Nie zabrakło również ciekawych opowieści z życia muzyków oraz rozważań na temat kompozycji w muzyce.
 
W 2008, z okazji jubileuszu 400 lat istnienia amerykańskiej Polonii, osobę Adama Makowicza włączono w poczet najbardziej zasłużonych 400 Polaków w historii Stanów Zjednoczonych. Ponadto uhonorowany został wieloma odznaczeniami, m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2005) oraz Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" (2009).
 
oficjalna strona Adama Makowicza
 
oficjalny profil Kwartetu Wilanów:
Foto: 
Paweł Pucek

Zobacz również