Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Jona Ardyn kręci w TRAFO

W miniony weekend piwnica TRAFO została planem zdjęciowym do nowego teledysku szczecińskiej wokalistki Joanny Maksymowicz ukrywającej się pod pseudonimem Jona Ardyn. 

Kto miał okazję być w TRAFO, ten wie, jak wygląda poziom -1. Surowe białe ściany, takie samo oświetlenie. Na środku planu stoi stół przygotowany na uroczystą kolację. Jest jednak coś niepokojącego. Na pod ścianą znajduje się szklana kula wypełniona karaluchami (!), a wokół stołu przechadzają się ubrane na czarno postaci z kominiarkami na twarzach.

 

O tym, żeby nakręcić ten teledysk, Jona i Maciek Mizgalski rozmawiali już tego samego wieczoru, kiedy kończyli pracę nad poprzednim. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, do jakiej piosenki będzie to klip, ale byli przekonani, że zrobią to razem.

 

Jakiś czas temu panowie z The Fractal Tree zaprosili Joannę do współpracy. Na podstawie skomponowanej przez nich muzyki, Asia skomponowała melodię i napisała tekst. „Criminal” to piosenka, która została zainspirowana negatywnymi przeżyciami. To utwór o kimś bardzo złym, ale nie w dosłownym sensie. To nie jest czarnych charakter z bajek Disneya, a raczej z seriali „Hannibal” czy „Dexter”. To zło wychodzi z niego w najbardziej nieoczekiwanym momencie – opowiada.

 

Pomysł na klip, od scenariusza, przez storyboard, po to, w jaki sposób go zrealizować, należał do Maćka. Agata Biziuk, zaprzyjaźniona reżyserka, poradziła mu zastosowanie pewnego elementu, którego nie chce – póki co - zdradzać, a który będzie momentem kulminacyjnym całego teledysku.

 

Na ekranie zobaczymy Asię Maksymowicz, Maćka Radela, grającego tytułowy czarny charakter, a także wspomniane wcześniej zjawy. Asia będzie jedynym elementem kolorowym w teledysku. Inspiracją do tego, jak będzie wyglądać klip, był między innymi jeden z teledysków Patti Young – dodaje Maciek.

 

Produkcja teledysku ma trwać do końca lutego. Data premiery jest jeszcze nieznana, być może będzie to w marcu, kwietniu.

 

Jona Ardyn pracuje nad solowym materiałem. Najprawdopodobniej pod koniec kwietnia odbędzie się koncert w Radiu Szczecin, na którym usłyszymy jej autorskie piosenki. Nagranie płyty nie jest w tym momencie najważniejsze, gdyż wokalistka zmieniła swój sposób myślenia o śpiewaniu. Teraz najistotniejsza jest praca nad nowymi utworami i klipem do „Criminal”.

 

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie sami sprawdzicie, jak wyglądała praca na planie.

Foto: 
Katarzyna Gudaczewska

Zobacz również