Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Nowe źródło lokalnej wiedzy

Park Żeromskiego, Jan Stopyra, Pomnik „Braterstwa Broni" – wszystkie te hasła bez problemu znajdziemy przy pomocy najnowszego serwisu Pomeranica.pl

Od 5 grudnia możemy swobodnie korzystać z najnowszego regionalnego serwisu informacyjnego „Encyklopedia Pomorza Zachodniego pomeranica.pl”. Projekt powstał przy wspólnym działaniu szczecińskiej Książnicy Pomorskiej oraz Fundacji sedina.pl. Głównym założeniem inicjatywy jest informowanie i rozpowszechnianie wiedzy o regionie . Wsparcia przy projekcie udzielił samorząd województwa zachodniopomorskiego.

 

Baza obecnie posiada 1000 haseł oraz ponad 1200 zdjęć – a to dopiero początek – jak zapowiadają autorzy. Hasła związane są z województwem zachodniopomorskim. Zbiór zawiera liczne informacje na temat ludzi, miejsc, organizacji, zabytków, dzieł i wydarzeń .

 

Obsługa wyszukiwarki jest skonstruowana w bardzo podobny sposób do Wikipedii, co umożliwia łatwy i szybki dostęp do szukanych informacji. Podstawową różnicą jest to, że nie każdy może współtworzyć hasła, za ich powstawanie odpowiada zespół historyków oraz pasjonatów regionalnych (w liczbie 23). Każde opracowanie ma indywidualnego twórcę.

 

Pomysłodawcy serwisu uznali, że w dobie Internetu, sposób przekazu informacji powinien być dopasowany do potrzeb odbiorców. Ponadto, każda działalność na rzecz budowy tożsamości lokalnej jest godna uwagi .

 

Skorzystaj z owego źródła wiedzy: Pomeranica.pl

Foto: 
Materiał ogranizatora

Zobacz również