Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Robert Glumbek najlepszym choreografem w Polsce

Robert Glumbek – autor choreografii do jednej z trzech części spektaklu ”Ogniwa – wieczór nowych choreografii” do muzyki Witolda Lutosławskiego – otrzymał prestiżową Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii najlepszy choreograf. Robert Glumbek został nagrodzony jako przedstawiciel Opery na Zamku w Szczecinie.

To wielki sukces zarówno naszego choreografa, zespołu baletowego, jak i całej instytucji. Po zaproszeniu spektaklu „Ogniwa” do Teatru Polskiego w Warszawie w ramach cyklu „Goście w Polskim”, skupiającego najciekawsze spektakle z całego kraju, przyszedł czas na nagrodę indywidualną. Robert Glumbek na co dzień mieszka w Kanadzie, więc nagrodę w jego imieniu odbierze Dyrektor Opery na Zamku  Jacek Jekiel. Wręczenie statuetek odbędzie się na uroczystej gali w Sali Koncertowo-Widowiskowej Matecznik Mazowsze Otrębusach koło Warszawy 22 maja 2014 roku o godzinie 19:00.
 
"Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i cieszymy się na przyszłą współpracę, gdyż jest obopólna wola, by wspólnie pracować nad kolejnymi ambitnymi projektami" – zapewnia zespół Opery na Zamku.
 
Zespól baletowy Opery, który również ma swój udział w tym sukcesie, można zobaczyć po raz ostatni w tym sezonie już 10 maja o godzinie 19:00 w spektaklu „Odcienie namiętności”.
 
Spot prezentujący część „Pewnego razu - teraz” w choreografii Roberta Glumbka:

 

Użyte w artykule zdjęcie pochodzi  ze spektaklu „Ogniwa” część „Pewnego razu – teraz”, chor. Robert Glumbek (fot. Piotr Gamdzyk).

Foto: 
Piotr Gamdzyk

Zobacz również