Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Szczeciński skrzypek w półfinale konkursu Seiferta

Z dumą informujemy, że wybitny skrzypek i kompozytor z naszego miasta, Łukasz Górewicz, zakwalifikował się do do półfinału I Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta.

Do konkursu zgłosiło się aż 63 skrzypków z całego świata, między innymi z USA, Australii, Austrii, Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Rosji, Ukrainy, Finlandii, Szwajcarii i oczywiście z Polski. Łącznie z 17 krajów.

 

Tak wielkie zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, a także jurorów Konkursu. Zgłoszenia oceniało międzynarodowe jury w składzie: Mark Feldman, Glen Moore i Janusz Stefański kwalifikując do półfinałów 10 artystów.

 

Poniżej prezentujemy długo oczekiwaną listę dziesięciorga skrzypaczek i skrzypków zakwalifikowanych do przesłuchań I edycji Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta (w kolejności alfabetycznej):

Anick Jason

Bittmann Klemens

Carod Requesens Apel·les

Dworak Bartosz

Górewicz Łukasz

Janoska Roman

Lubowicz Dawid

Omura Tomoko

Slongo Eva

Słowiński Stanisław

 

"Kind of Time" Zbigniewa Seiferta w wykonaniu Łukasza Górewicza:

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również