Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Dobra polska muzyka za darmo dzięki "Tego Słucham 3"

Gdzie: 
www.TegoSlucham.pl
Data wydarzenia: 
Czwartek, 17 Kwiecień, 2014 - 00:00
Za ile: 
Bezpłatnie

TegoSłucham.pl, portal muzyczny o szczecińskich korzeniach, przygotował dla miłośników polskiej alternatywy prezent w postaci kompilacji zatytułowanej „Tego Słucham 3”. Będzie ją można pobrać za darmo od 17 kwietnia, a wśród 14 utworów jest także szczeciński smaczek.

To druga edycja kompilacji, mimo tego, że z numerem trzy w tytule. Znalazły się na niej utwory polskich zespołów z szeroko pojętej alternatywy. Różni ich wiele, bo reprezentują różne gatunki, style i pomysły na muzykę, ale łączy jedno – tworzą muzykę nieszablonową, intrygującą i prawie na pewno nie zobaczycie ich w telewizorze. Zgodnie z ideą przedsięwzięcia, składanka ma być powiewem tego, co świeże w polskim undergroundzie. Spośród czternastu utworów aż pięć to dzieła zespołów, które wciąż nie nagrały płyty. Kolejna piątka, to piosenki grup, które debiutowały w tym lub poprzednim roku.

 

Chcemy pokazać jak wiele dobrej muzyki wciąż powstaje w Polsce. To naprawdę wielka liczba świetnych zespołów, które nie zawsze zostają dostrzeżone w lawinie śmieciowych informacji. Zbieramy więc w jednym miejscu drobny wyrywek polskiej sceny alternatywnej, coś na zasadzie próbki z naszym atestem, swoistą polecajkę. Chcemy w ten sposób wesprzeć kapele, które cenimy i którym kibicujemy i pomóc w dotarciu z ich muzyką do nowych słuchaczy – mówi rad., założyciel portalu TegoSlucham.pl, który w dniu premiery kompilacji obchodzi też trzecią rocznicę funkcjonowania.

 

Co znajdziemy na płycie? Po części stylistyka albumu oddaje również to, o czym można u nas poczytać na co dzień. Są to wyłącznie premierowe, wcześniej niepublikowane utwory – odpowiada rad. Jest sporo rocka (The White Kites, Kaseciarz, Westwood i Test Prints) i psychodelii (KINKI, MARIA KA, Brda). Nie brakuje również bardziej subtelnych dźwięków (Oly., Hanimal), inspiracji bluesowych (Marszałek Pizdudski, Michał Zygmunt), a nawet dubowo-folkowych (Zebra, Sunday Pagans, Igor Spolski&The Dudes). Jest więc różnorodnie i kolorowo.

 

Album zawiera kompozycje artystów z kilku miast Polski: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Bydgoszczy, czy Trójmiasta. Nie brakuje – podobnie jak na ubiegłorocznej kompilacji – przedstawiciela Szczecina. Jest nim Marszałek Pizdudski. Na „Tego Słucham 3” będzie można usłyszeć i pobrać jego utwór, jeszcze przed szykowanym na ten rok debiutanckim krążkiem artysty.

 

Kompilacja to kolejna płaszczyzna działalności portalu TegoSłucham.pl. Stwierdziliśmy, że pisanie recenzji płyt to za mało. Od zeszłego roku organizujemy też koncerty w Szczecinie. Tego Słucham jest silnie związane ze Szczecinem, tu tak naprawdę funkcjonuje fizycznie. Zresztą sama strona jest autorstwa szczecińskiej Atektury, podobnie jak zdjęcie wykorzystane do okładki, które zrobiła Daniela Swoboda – podsumowuje założyciel TS.pl.

 

Premierę składanki „Tego Słucham 3” zaplanowano na 17 kwietnia. Będzie można ją pobrać za darmo w wersji elektronicznej z tej strony.

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również